24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pielęgniarki w Radomiu dostały ultimatum

Albo zwolenienia, albo niższe pensje

Szpital w Radomiu ma poważne kłopoty finansowe. Dyrekcja postawiła pielęgniarkom ultimatum: albo godzą się na obniżkę pensji, albo będą zwolnione.

Prezes szpitala Tomasz Skura przekonuje, że restrukturyzacja jest konieczna, szczególnie po zakończonej kontroli Urzędu Marszałkowskiego, który finansuje szpital. W ocenie prezesa cięcia pensji lub redukcja etatów przyniesie oszczędność nawet półtora miliona złotych rocznie.

- Nie zgodzimy się ani na redukcje etatów jeżeli chodzi o pielęgniarki, ani na cięcia wynagrodzenia - Izabela Wąsik, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistyczny.

Zdaniem przewodniczącej związku zawodowego, wiele szpitali ma problemy finansowe, ale nikt nie decyduje się na redukcje zatrudnienia. - Pracujemy w okrojonym zespole. Wiele oddziałów naszego szpitala ma pomniejszoną strukturę pielęgniarek na dyżurach, więc nie wiem, kogo jeszcze prezes chciałby zwolnić, jeżeli mówimy o pielęgniarkach – przekonuje Wąsik.

Dużą ulgą dla szpitala byłyby pieniądze nadwykonań zabiegów. W sumie to 30 mln złotych, jednak Narodowy Fundusz Zdrowia nie kwapi się do wypłaty zaległych pieniędzy.

(„24 godziny”)

24 godziny

radom

nfz

serwis informacyjny

zdrowie

Redakcja 24 godziny
date_range 9 grudnia 2016 schedule 20:56