24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pięciu zatrzymanych za zabezpieczenie dworców na ŚDM

Szkody majątkowe na prawie 2 mln zł

Pięć osób zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z nieprawidłowościami przy Światowych Dniach Młodzieży. Zatrzymani, wśród nich szef biura bezpieczeństwa PKP i oficer BOR, mieli być odpowiedzialni za zabezpieczenie antyterrorystyczne dworców PKP.

Zatrzymani podejrzani są o spowodowanie szkody majątkowej na prawie 2 mln zł. Stroną poszkodowaną są Polskie Koleje Państwowe.

– Ta umowa dotyczyła realizacji i profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do światowych dni młodzieży. Wśród zatrzymanych jest dyrektor biura bezpieczeństwa PKP SA. , właściciel spółki realizującej kontrakt, funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu w stopniu majora, prezesa innej spółki z branży ochrony biznesu oraz pracownik PKP – powiedział Piotr Kaczorek z wydziału ds. komunikacji społecznej CBA.

Czytaj także: GOŚCIE Z PANAMY PRZYJEŻDŻAJĄ NA LEKCJE DO KRAKOWA

Zatrzymania, którego dokonało CBA, są wynikiem śledztwa prowadzonego przez warszawską prokuraturę okręgową. Aresztowania poprzedziła gruntowna kontrola dokumentów z biur spółki wykonawczej i PKP przeprowadzona na wniosek ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

Postępowanie dotyczy niedopełnienia obowiązków i nadużycia uprawnień przez osoby odpowiedzialne za sprawy majątkowe spółki PKP.

(„24 godziny”, pap.pl)

cba

pkp

centralne biuro antykorupcyjne

Światowe Dni Młodzieży

ŚDM

zarzuty

antyterroryści

Redakcja 24 godziny
date_range 2 marca 2017 schedule 20:59
Policja na pomoc urzędniczce MSWiA. Zarzuty za prowokację w „Teraz ja!”
Finał sprawy w sądzie

Rzekoma urzędniczka MSWiA dzwoni na policję w Zambrowie i prosi o podwiezienie, bo zepsuł się jej samochód. Kiedy zjawiają się chętni do pomocy funkcjonariusze, kobieta ujawnia, że to dziennikarska prowokacja. Sprawa, którą w styczniu ujawnił program „Teraz ja!”, będzie miała swój finał w sądzie. Na ławie oskarżonych zasiądzie dziennikarka.

Redakcja 24 godziny
date_range 29 marca 2017 schedule 17:47