24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Piątek: naszą armię niszczy człowiek o rosyjskich powiązaniach

Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”

– Ja Antonim Macierewiczem nie interesowałem się przez większość mojego życia. Traktowałem go jak trochę groźnego, ale jednak bardziej śmiesznego wariata. Dopiero pod koniec 2015 r., kiedy został ministrem obrony zadałem sobie pytanie: o co tutaj chodzi? – mówił w Nowa TV autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasz Piątek. Pisarz i dziennikarz dodał, że „chyba na pewno nie chcemy, by naszą armię niszczył człowiek o tak licznych rosyjskich powiązaniach”.

– Antoni Macierewicz zaliczył nawet nie wpadki, ale spektakularne katastrofy. Całkowicie skompromitował ideę lustracji w 1992 roku, kiedy opublikował listę nazwisk, mieszając na niej agentów z ludźmi niewinnymi – mówił na antenie Nowa TV Piątek.

Piątek wymieniał wydarzenia, które mogą świadczyć o podejrzanych powiązaniach Antoniego Macierewicza. – Można też zapytać, dlaczego Antoni Macierewicz utrzymuje stosunki z najbardziej prorosyjskim, proputinowskim kongresmenem amerykańskim – powiedział gość Tomasza Sekielskiego.

Czytaj także: „Przyjmowanie co do zasady, że Macierewicz jest geniuszem jest fałszywe”

– Sprzedaliśmy cały nakład książki w jeden dzień, to było 10 tys. sztuk. Teraz drukujemy 40 tys. na zapas – przyznał autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”.

Piątek przyznał, że bardzo chciałby, aby doszło do procesu. Podczas rozprawy zweryfikowane zostaną jego źródła, co miałoby potwierdzić zasadność tezy o niebezpiecznych powiązaniach szefa MON z Rosjanami.

(„Teraz ja!”)

Rosja

MON

Tomasz Piątek

teraz ja!

Rosjanie

antoni macierewicz

książka

szpiedzy

tomasz sekielski

Redakcja 24 godziny
date_range 3 lipca 2017 schedule 09:15