24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pensje na kolei mogą przyprawić o zawrót głowy

Od prezesa do maszynisty...

Prezes czy członek zarządu to w Polskich Liniach Kolejowych bardzo cenne stanowiska. Na czyje konto wpływa najwięcej gotówki?

Na czele stawki znajduje się prezes PKP Cargo, który co miesiąc wzbogaca się o kolejnych 48 tys. zł brutto. 8 tys. złotych mniej zarabia inny prezes – PKP S.A.

38 tys. złotych – to wysokość pensji członków zarządu PKP S.A., podobnie jak prezesów PKP Polskich Linii Kolejowych i PKP Intercity. Członkowie zarządu tych dwóch spółek zarabiają o dwa tysiące złotych mniej od ich prezesów.

Czytaj także: Dług publiczny przekroczył granicę biliona

W przypadku osób zasiadających w zarządzie PKP Cargo, zarobki wahają się pomiędzy 20 a 32 tysiące złotych, ale do wynagrodzenia podstawowego należy dodać zarobki w tzw. spółkach córkach.

A ile zarabia maszynista? Miesięcznie to kwota ok. 6 tys. złotych brutto.

(„24 godziny”)

wynagrodzenie

pensja

kolej

zarobki

marek czyż

Redakcja 24 godziny
date_range 1 kwietnia 2017 schedule 08:00
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03