24h online
Paweł Kukiz kupił mieszkanie komunalne za bezcen źródło: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS

Paweł Kukiz kupił mieszkanie komunalne za bezcen

„Było w tragicznym stanie”

37-metrowie mieszkanie komunalne na stołecznym Mokotowie za 25 tys. zł? Tak, to możliwe. Właśnie taką cenę zapłacił za swoją warszawską nieruchomość Paweł Kukiz. Przepisy mówią, że o tego typu mieszkania mogą ubiegać się osoby, których nie stać na kupno lokali z tzw. wolnego rynku. Jak wynika z informacji „Super Expressu”, urzędnicy mieli wiedzieć o tym, że Kukiz w tym samym czasie budował luksusową willę nieopodal Opola. Polityk tłumaczy niską cenę mieszkania faktem, że przez lata znajdowało się ono w opłakanym stanie.

Mieszkanie Pawła Kukiza znajduje się przy ulicy Dolnej w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Budynek w którym się mieści został zbudowany w 1937 roku. Wiadomo, że wcześniej w lokalu mieszkała babcia i matka Kukiza, a on sam był w nim zameldowany.

Czytaj także: Kogo Polacy widzą w fotelu prezydenta? [SONDAŻ]

Paweł Kukiz kilkukrotnie zwracał się do urzędników z wnioskiem o wykup mieszkania. Udało się w 2010 roku – muzyk skorzystał z 90 proc. bonifikaty. Lokal wyceniony na 251 tys. zł został wykupiony za 25,1 tys. zł.

Czytaj więcej: Paweł Kukiz kupił mieszkanie w Warszawie za 25 000 zł

„Lokal przy ul. Dolnej był zamieszkiwany przez moją rodzinę od trzech pokoleń. Mieszkała w nim moja babcia, moja matka, a później najemcą byłem ja. Mieszkanie było w tragicznym stanie. W połowie lat 90 -tych ​spadł kawał tynku na łóżeczko mojej córki. Po tej sytuacji, żona wyprowadziła się z dzieckiem do matki na Opolszczyznę. Ja krążyłem między Opolem a Warszawą. Płaciłem czynsz, nie dostając nic w zamian. Kiedy pojawiła się możliwość wykupu mieszkania, złożyłem wniosek o wykup licząc, że w moje ślady pójdą inni lokatorzy tworząc Wspólnotę i razem wyremontujemy budynek. Niestety było ich tak niewielu, że bałem się, iż wykupując mieszkanie całkowicie wezmę na siebie również problemy dachu nad głową pozostałych mieszkańców. Wycofałem się więc. Kiedy powstała prężna Wspólnota Mieszkaniowa, ponownie złożyłem podanie o wszczęcie procedury wykupu. W tej sprawie nie ma drugiego dna” – zapewnia Kukiz w wiadomości wysłanej do „Super Expressu”.

(SE.pl)

Paweł Kukiz

mieszkanie

Kukiz '15

Warszawa

Redakcja 24 godziny
date_range 14 marca 2017 schedule 21:38
Gen. Koziej: wygwizdanie Lecha Wałęsy to plama całej wizyty Trumpa
Echa przemówienia prezydnta USA

– Bardzo się tym smucę, że partia rządząca zdecydowała się ściągnąć swoich działaczy z Polski po to, żeby gwizdali, wrzeszczeli na swoich przeciwników politycznych na oczach świata – mówił w programie „Więc jak?” w Nowa TV gen. Stanisław Koziej. W jego ocenie prezydent USA Donald Trump przyleciał do Polski „wyłącznie po to, żeby zrealizować swoje interesy”.

Redakcja 24 godziny
date_range 7 lipca 2017 schedule 09:55