24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Parada równości

Święto społeczności LGBT

Uczestnicy parady już po raz siedemnasty wyszli na ulicę, aby pokazać swoje poparcie dla inicjatyw wzmacniających ochronę prawną i legalizację związków partnerskich gejów i lesbijek. Uczestnicy podkreślali także duże przywiązanie do praw człowieka takich jak wolność, równość i tolerancji dla wszelkich mniejszości.

W ubiegłorocznej Paradzie Równości wzięło udział 35 tysięcy osób. Tegoroczna impreza cieszy się podobną popularnością.

Uczestnicy rozpoczęli przemarsz przy dworcu PKP Warszawa-Śródmieście. Dalsza trasa prowadzi przez Plac Zawiszy, Koszykową do Placu Konstytucji i Marszałkowską do Placu Defilad.

Organizatorzy Parady Równości kolejny raz zwrócili się do stołecznego ratusza z prośba o patronat nad marszem. Hanna Gronkiewicz-Waltz tego patronatu nie udzieliła tłumacząc, że nie angażuje swojego urzędu w inicjatywy o takim charakterze.

Czytaj także: Dzień Sołtysa: jedyny taki sołtys w Polsce

Swoje poparcie wyrazili jednak Ambasadorowie i Ambasadorki z 40 krajów z 6 kontynentów. Wśród nich są dyplomaci z Australii, Czech, Niemiec, Japonii czy USA.
 

Nad bezpieczeństwem uczestników Parady Równości czuwają funkcjonariusze policji.

(„24 godziny”)

Parada Równości

związki partnerskie

LGBT

Redakcja 24 godziny
date_range 3 czerwca 2017 schedule 17:33
Terlikowska: adopcja ma służyć przede wszystkim dziecku
Czy pary homoseksualne powinny mieć do niej prawo?

W Polsce adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest nielegalna. Niektórzy decydują się więc na działanie na granicy prawa i próbują zaadoptować dziecko w pojedynkę. O tym, czy takie działanie przynosi więcej szkody czy pożytku rozmawiały w Nowa TV publicystka katolicka Małgorzata Terlikowska, psycholog dziecięcy Agnieszka Robak oraz Marta Konarzewska, feministka, publicystka. Małgorzata Terlikowska oceniła, że „kochająca rodzina, to matka i ojciec”, z kolei Agnieszka Robak nie dostrzegła różnic u dzieci, które są wychowywane przez jednopłciowe związki. Psycholog zastrzegła jednak, że poza kochającym domem istnieje jeszcze świat zewnętrzny.

Redakcja 24 godziny
date_range 13 czerwca 2017 schedule 09:18