24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Paprykarz”: Zawiodłem się totalnie na politykach

Stanisław Kowalczyk o rządach PiS

Na żadnych politykach się tak nie zawiodłem, nawet na Platformie Obywatelskiej, jak na politykach Prawa i Sprawiedliwości, bo miałem z nimi do czynienia - mówił w rozmowie z Tomaszem Sekielskim Stanisław Kowalczyk, znany jako „Paprykarz”. Zasłynął pytaniem „Panie premierze, jak żyć?”, które zadał Donaldowi Tuskowi.

- Póki co, w niektórych dziedzinach, jak słyszę, widzę i obserwuję to masakra, niedobrze się robi – ocenił gość programu „Teraz ja!”.

- Do pani premier miałbym jedną sugestię tylko, że więcej „poweru” i żeby pokazała, że ona ma coś do powiedzenia – mówił Kowalczyk. - Pani premier przydałoby się trochę odwagi, a widzę, że tak nie jest - kontynuował.

Jak mówił Stanisław Kowalczyk, kiedy podszedł do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i chciał zamienić z nim kilka słów, miał usłyszeć z ust Joachima Brudzińskiego, że jest „agentem od Tuska”. Jednocześnie, kilka miesięcy wcześniej był przez niego zaproszony na konwencję PiS. Sam Jarosław Kaczyński miał się zachowywać jakby się nie znali. - Nie poznawał mnie, w ogóle nie reagował - dodał.

Rozmówca określił hasło „dobra zmiana” jako puste słowa, które niewiele ze sobą niosą.

(„Teraz ja!” Nowa TV)

pis

teraz ja!

dobra zmiana

tomasz sekielski

Redakcja 24 godziny
date_range 28 listopada 2016 schedule 08:48
„Nikt nie narzuci nam osób, które mamy przyjąć”
Borys Budka o sporze wokół przyjmowania uchodźców

– Jeżeli mielibyśmy przyjmować w sposób niekontrolowany imigrantów czy imigrantów zarobkowych, to oczywiście obawy są słuszne. Jeśli natomiast mówimy o uchodźcach przed wojną, którzy są zweryfikowani przez nasze służby, to w tym momencie takich obaw nie będzie – powiedział w programie „Więc jak?” Borys Budka z PO. Polityk komentował m. in. sprawę przyjmowania uchodźców do Polski.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 maja 2017 schedule 08:46