24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Papież: księża mogą rozgrzeszać aborcję

Franciszek wysłał list do kapłanów

W liście wysłanym na zakończenie Roku Miłosierdzia papież dał wszystkim kapłanom władzę, by mogli odpuszczać grzech aborcji. Franciszek zaznaczył, że nie ma żadnego grzechu, którego nie mogłoby objąć i zniszczyć Boże miłosierdzie”.

Zgodnie z listem „Misericordia et misera”, który trafił do parafii na całym świecie, księża mogą nadal rozgrzeszać osoby, które dokonały aborcji. Taką możliwość dostali w Roku Miłosierdzia, który zakończył się w niedzielę.

Papież zwrócił się do kapłanów, by byli otwarci na każdego człowieka, zwłaszcza takiego, który żałuje.

Franciszek przyznał, że aborcja jest grzechem ciężkim, „jednak nie ma żadnego grzechu, którego nie mogłoby objąć i zniszczyć Boże miłosierdzie, gdy znajduje serce skruszone, które prosi o pojednanie się z Ojcem”.

(archwwa.pl)


 

papież

aborcja

kosciół

franciszek

Redakcja 24 godziny
date_range 21 listopada 2016 schedule 15:06
Nauczycielki poparły Czarny Protest. Odpowiedzą za to?
Pierwszy wyrok komisji jest uniewinniający

9 nauczycielek z zabrzańskiej szkoły może odpowiedzieć za to, że poparły Czarny Protest. Podczas jego trwania kobiety ubrały się na czarno i zrobiły sobie zdjęcie, które zamieściły na jednym z portali społecznościowych. Sprawa trafiła do kuratorium i do komisji dyscyplinarnej przy województwie śląskim przed którą staną kobiety. Jedna z nauczycielek została w piątek uniewinniona. Jej koleżanki czekają na wyrok.

Redakcja 24 godziny
date_range 10 lutego 2017 schedule 10:50