24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Państwo Islamskie wzięło na siebie zamach w Turcji

„Heroiczny żołnierz uderzył w jeden z klubów”

Do przeprowadzenia ataku terrorystycznego na klub nocny w Stambule przyznało się tzw. Państwo Islamskie. W zamachu, do którego doszło w sylwestra, zginęło co najmniej 39 osób.

Organizacja terrorystyczna opublikowała w internecie komunikat, w którym przypisała sobie autorstwo krwawej zbrodni. „Kontynuując błogosławione operacje prowadzone przez Państwo Islamskie (IS) przeciwko obrońcy krzyża, Turcji, heroiczny żołnierz kalifatu uderzył w jeden z najsłynniejszych klubów nocnych, w którym chrześcijanie obchodzili swoje pogańskie święto” – zacytowała dżihadystów agencja Amak.

W mediach pojawiły się informacje, że według śledczych za atakiem stoi ta sama grupa przynależna do IS, która w czerwcu 2016 r. zaatakowała lotnisko Ataturka w Stambule, w którym zginęło 47 osób.

Makabryczny sylwester

Policja wciąż przeczesuje miast w poszukiwaniu zamachowca. W sylwestrową noc do popularnego klubu nocnego Reina wtargnął mężczyzna w stroju św. Mikołaja i otworzył ogień do uczestników imprezy sylwestrowej. Według relacji mediów podczas 7-minutowego ataku oddał ok. 180 pocisków.

W ataku zginęło co najmniej 39 osób, a co najmniej 69 zostało rannych.

(„24godziny”, pap.pl)

turcja

stambuł

śmierć

is

atak

terroryzm

państwo islamskie

sylwester

zamach

Redakcja 24 godziny
date_range 2 stycznia 2017 schedule 12:39
Cichopek: Przebywanie w towarzystwie Witolda Pyrkosza było wielką przyjemnością
W „Tu i teraz” m. in. o współpracy ze zmarłym aktorem

– Dla mnie to był wyjątkowy człowiek. Trafiłam pod jego skrzydła, kiedy miałam 17 lat. Najbardziej zapamiętam jego serdeczność wobec mojej osoby - młodej dziewczyny, która nie była po szkole aktorskiej, która miała zerowe doświadczenie. Nigdy, naprawdę nigdy nie odczułam, że jestem gorsza, że nie jestem warta bycia w tym serialu – mówiła o zmarłym Witoldzie Pyrkoszu aktorka Katarzyna Cichopek. – Przebywanie w jego towarzystwie było wielką przyjemnością – dodała. Aktorka opowiedziała także o wyjątkowym programie, który już od 6 maja poprowadzi na antenie Nowa TV – „Nowa ja!”.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 09:06