24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Pani Teresa szuka siostry bliźniaczki. Rozdzielono je po narodzinach

Wzruszająca historia z Pomorza

62-letnia Teresa Skierka, mieszkanka Pruszcza Gdańskiego szuka swojej siostry. Bliźniaczki zostały rozdzielone zaraz po urodzeniu. Pani Teresa została z mamą, a siostra zamieszkała z rodziną zastępczą. Przez lata była to rodzinna tajemnica. Matka sióstr, prawdę wyjawiła dopiero przed śmiercią.

Pierwszy raz o rozdzieleniu Pani Teresa dowiedziała się od matki chrzestnej, jak miała 5 lat. - Określiła mi, że jest do mnie podobna. Włosy ma takie same blond i jest ładną dziewczynką – wspomina kobieta. Jak dodaje, matka wtedy nie chciała z nią o tym rozmawiać. Uznała, że córka jest na takie tematy za mała. Sytuacja zmieniła się po kilkudziesięciu latach, kiedy matka Pani Teresy ciężko zachorowała. - Wróciła do tematu i usilnie chciała mi wszystko wyjaśnić. Zrozumiałam tylko tyle, że mam jechać do Muszyny i Krynicy, żeby odnaleźć siostrę. Pojechałam tam i pukałam do każdych drzwi, ale wiele osób z tamtych czasów już zmarło – mówi bezradnie Teresa Skierka.

Kobieta nie poddaje się i nadal szuka siostry. - Ja ją muszę odnaleźć. Muszę powiedzieć, że matka zrobiła to dla naszego dobra. Nie chciała nas skrzywdzić, bo miała za dobre serce – mówi ze łzami w oczach Pani Teresa.

Pani Teresa w sieci udostępniła swoje dane. Prosi o kontakt wszystkich tych, którzy mają informację o jej siostrze: Teresa Skierka, z domu Wysocka (córka Ksawery Zofii Wysockiej) siostra poszukująca bliźniaczki tel. 793 081 154, data urodzenia sióstr to 8 listopada 1954 roku.

(„24 godziny”)

24 godziny

polska

Redakcja 24 godziny
date_range 24 listopada 2016 schedule 20:34