24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ostatnie pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego

Artysta zostanie pochowany w Krakowie

Zbigniew Wodecki zostanie we wtorek pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Wcześniej odprawiona zostanie msza święta w bazylice Mariackiej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w południe mszą świętą w bazylice Mariackiej. Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbyła się na cmentarzu Rakowickim o godzinie 14.00.

Najbliższym artysty zależało, aby ceremonia jego pożegnania miała skromny i rodzinny charakter. Zaapelowano o uszanowanie prywatności.

Czytaj także: Zbigniew Wodecki nie żyje. Miał 67 lat

Bliscy Zbigniewa Wodeckiego poprosili o to, aby zamiast kwiatów i wiązanek przekazać datek na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja. Kilka dni przed śmiercią doznał poważnego udaru, który był następstwem komplikacji po operacji wszczepienia bypass-ów .

(SE.pl)

śmierć

udar

operacja

muzyka

pogrzeb

zbigniew wodecki

Redakcja 24 godziny
date_range 30 maja 2017 schedule 23:12
Zmarł Janusz Głowacki
Miał 79 lat

Janusz Głowacki był znanym dramaturgiem, prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych. Został nagrodzony prestiżowymi nagrodami literackimi, m.in. American Theatre Critics Association Award. O jego śmierci poinformowała żona, Olena Leonenko-Głowacka.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 sierpnia 2017 schedule 16:48