24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ostatnie pożegnanie Danuty Szaflarskiej

Aktorka spoczęła na Powązkach Wojskowych

Była najdłużej pracującą i żyjącą polską aktorką. Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego w wieku 102 lat. Wtorkowe uroczystości pogrzebowe miały charakter państwowy. Aktorka pochowana została w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach.

Bez względu na etap swojej kariery, każda z jej postaci emanowała pełnią życia, energią i niezwykłą naturalnością. Legenda polskiego kina i teatru Danuta Sazflarska była aktywna zawodowo 70 lat. Zmarła 19 lutego w Warszawie.

We wtorek została pochowana w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych. Wcześniej rodzina i przyjaciele żegnali artystkę podczas uroczystości pogrzebowch w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie.

W ostatniej drodze Danucie Szaflarskiej towarzyszyli m.in. były prezydent Bronisław Komorowski z żoną, Małgorzata Kidawa-Błońska, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Agnieszka Holland, Maja Komorowska, Danuta Stenka, Olgierd Łukaszewicz, Janusz Gajos i Ignacy Gogolewski.

W ciągu swojej niezwykle długiej kariery aktorka zagrała m.in. w takich produkcjach jak: „Zakazane piosenki”, „Skarb”, „Dolina Issy”, „Pożegnanie z Marią”, „Pajęczarki”, „Faustyna”, „Tydzień z życia mężczyzny”, „Żółty szalik”, „Jeszcze nie wieczór”, „Pokłosie” czy „Między nami dobrze jest”.

(„24 godziny”, se.pl)

aktorka

powązki

kultura

pogrzeb

danuta szaflarska

Redakcja 24 godziny
date_range 28 lutego 2017 schedule 21:22