24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Ostateczną barierą przed nieograniczoną władzą Kaczyńskiego jest UE”

Michał Kamiński w „Teraz ja!”

– Tak naprawdę są dwa wyjaśnienia. Albo mamy do czynienia z rządem ludzi, którzy – powiem kolokwialnie – po prostu odjechali, tzn. mówiąc krótko zwariowali i tak należy tłumaczyć ich działania. Jeżeli tak nie jest, że mamy do czynienia z odjazdem na punkcie Donalda Tuska, to jedyną logika, która może stać za tym całym procesem politycznym, który widzimy, jest logika wyjścia Polski z Unii Europejskiej, czyli Polexit – mówił w programie „Teraz ja!” w Nowa TV Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów), dawny współpracownik Jarosława Kaczyńskiego i PiS.

 Jak podkreślił gość „Teraz ja!”, czołowi działacze nurtu prawicowego, tacy jak Antoni Macierewicz czy o. Tadeusz Rydzyk są od zawsze przeciwko UE i wejściu Polski do Wspólnoty, odwrotnie niż Kaczyński.

Według oceny Kamińskiego wszystkie działania PiS-u obliczone są na nieograniczone rządy Jarosława Kaczyńskiego. – Jeżeli oni zdali sobie sprawę z tego, jakie jest polskie społeczeństwo, że aby wygrać, musieli udawać. I udawali, po to zabieg z Beatą Szydło, Andrzejem Dudą, schowanie Kaczyńskiego i Macierewicza podczas wyborów, (…) to wiedzą, że następnych wyborów w oparciu o ten szwindel propagandowy nie wygrają, dlatego niszczą praworządność – wyjaśniał.

Czytaj także: PO SZCZYCIE UE. „WYPROWADZACIE POLSKĘ Z UNII, PRZEGRALIŚCIE 1 DO 27”

– Gdzie jest ta ostatnia bariera? Jak załatwią sądy, załatwią media, a przecież też mają takie plany, samorządy, to gdzie jest ta ostatnia bariera, gdzie ich łapy nie sięgają? To jest Europa. Więc jeśli weźmiemy pod uwagę, że tam jest jakaś logika, a jest nią bezwzględna, nieograniczona władza Jarosława Kaczyńskiego w Polsce, to ostateczną barierą przed tą władzą jest Unia Europejska – argumentował polityk.

W czwartek 9 marca Donald Tusk został ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej. Otrzymał poparcie 27 krajów, poza jednym – Polską.

Zobacz całą rozmowę z Michałem Kamińskim w programie „Teraz ja!”.

pis

jarosław kaczyński

teraz ja!

Donald Tusk

Unia Europejskich Demokratów

rada europejska

michał kamiński

szef rady europejskiej

unia europejska

tomasz sekielski

Redakcja 24 godziny
date_range 13 marca 2017 schedule 09:23