24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Osoba skazana za skrzywdzenie dziecka powinna być pod szczególnym nadzorem”

Dyskusja w programie „Super temat”

Przed laty zgwałcił i zamordował dziewczynkę. Pedofil ostatnio przypomniał o sobie przez wysyłanie kartek i prezentów do 8-latki z domu dziecka, mimo że jest umieszczony w ośrodku w Gostyninie. Jak do tego doszło? – Zawiodły dwie instytucje: ośrodek i dom dziecka – oceniła Barbara Chrobak (Kukiz’15). Senator Aleksander Pociej (PO) zwracał uwagę na problemy natury prawnej.

Redakcja „Super Expressu” dotarła do Mirosława S., który przed laty brutalnie zgwałcił i zamordował 10-letnią dziewczynkę. Pedofil ostatnio przypomniał o sobie przez wysyłanie kartek i prezentów do ośmioletniej dziewczynki z toruńskiego domu dziecka, w którym na co dzień mieszka. Mężczyzna przebywa w specjalnym ośrodku w Gostyninie.

Cały proceder miał trwać od marca. Niestety wieści o tym, że to niebezpieczny pedofil interesuje się dziewczynką, dotarł również do niej samej. – Nie wiem, co teraz będzie z Hanią. Ja po prosu się boję – mówi jej matka. Rodzice mają ograniczone prawa rodzicielskie do córki, jednak obecnie ośmiolatka przebywa z nimi.

Czytaj także: Mirosław S.: „Żadnemu dziecku krzywdy nie zrobię”

Jak to możliwe, że pedofilowi udało się zdobyć od dane dziecka i wysyłać przesyłki? Gdzie popełniono błędy? Sprawę komentowali goście Jarosława Kulczyckiego: Barbara Chrobak (Kukiz’15) oraz senator Aleksander Pociej (PO).

– To niewiarygodne – oceniła posłanka. – Należałoby zadać sobie pytanie, jak wygląda resocjalizacja w zakładach karnych (…). Tutaj, zgodnie z tym, co mówią eksperci, nie ma takiej możliwości, żeby osoby o takich skłonnościach mogły być wyleczone – podkreślała Chrobak.

Czytaj także: Pedofil wysyłał paczki do 8-latki z domu dziecka

Na problemy natury prawnej zwracał uwagę senator PO. Jak przypomniał, według tzw. Ustawy o bestiach, osoby, co do których nie ma realnych szan na wyleczenie stosuje się umieszczenie w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. – W momencie, kiedy było głosowane to prawo, mieliśmy bardzo duży problem – mówił. (…) – Dobro dziecka okazało się być najważniejszą rzeczą , ale z drugiej strony ci ludzie zostali kiedyś skazani, odbyli karę – zauważył.

(„Super temat”)

jarosław kulczycki

gostynin

paczka

Barbara Chrobak

morderca

Aleksander Pociej

list

dom dziecka

dziewczynka

super temat

pedofil

Redakcja 24 godziny
date_range 6 lipca 2017 schedule 10:10
Ryszard Kalisz: cały system zawiódł
Były szef MSWiA o działaniach po tragicznych nawałnicach

– Państwo PiS-owskie nie zdało egzaminu – tak Ryszard Kalisz komentował działania po gwałtownych nawałnicach, które w ostatnich dniach przeszły przez Polskę. W ocenie byłego szefa MSWiA „cały system zależny od najwyższej władzy politycznej zawiódł”. – To była nawałnica nieporównywalna z niczym innym, co mieliśmy w Polsce – dodał gość Jarosława Kulczyckiego na antenie Nowa TV.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 sierpnia 2017 schedule 09:05