24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Osiem szczeniąt w bagażniku przy 30 st. C. Policja zareagowała

Kierowcy grożą dwa lata więzienia

Rozbili szybę w aucie pozostawionym na słońcu, po to, żeby uratować osiem szczeniąt zamkniętych w bagażniku – policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie należą się wyrazy uznania. Psiaki nie miały dostępu do wody przy temperaturze nok. 30 st. Celsjusza na zewnątrz.

W miniony weekend dyżurny z lubelskiej policji otrzymał informację o piskach dobiegających z auta znajdującego się na parkingu jednego z hipermarketów. Policjanci, którzy dotarli na miejsce, znaleźli zaparkowany w pełnym słońcu samochód, z którego bagażnika dobiegało skomlenie. W pobliżu nie było właściciela samochodu, a auto było zamknięte.

Po nieudanej próbie wywołania właściciela z marketu, policjant zdecydował się rozbić szybę. Piski szczeniąt z każdą minutą były coraz bardziej dojmujące.

Kiedy funkcjonariusz dostał się do środka, na jego ręce zaczęły wychodzić małe pieski. Okazało się, że uwięzionych w bagażniku było 8 szczeniąt mających około 2 miesięcy. Psy znajdowały się we własnych odchodach, wyglądały na osłabione i wycieńczone.

Czytaj także: Wielkopolska: szczeniaki masowo grzebane w szklarni

Według lekarza weterynarii, który przyjechał do wezwanie szczeniaki zostały uratowane przez funkcjonariuszy w ostatnim momencie. Policjant, który wyciągnął pieski, stwierdził, że nigdy nie słyszał tak przeraźliwego pisku i skomlenia zwierzęcia.

Jak się okazało, psy w aucie wiózł 29-latek, który chciał zwierzęta sprzedać w Niemczech. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

(policja.pl)

auto

policja

szczeniaki

upał

samochód

Redakcja 24 godziny
date_range 27 czerwca 2017 schedule 20:20