24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Oscary 2017: kto był zwycięzcą wieczoru?

Twórcy „La La Land” musieli oddać statuetkę

Najwięksi twórcy świata filmu zjechali do Los Angeles na ceremonię rozdania Oscarów. Od samego początku faworytem był film „La La Land”, który miał aż 14 nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Ile statuetek zgarnęli ostatecznie twórcy filmu? Nie obyło się także bez fatalnej pomyłki…

Gala przyznania tegorocznych Oscarów według wielu prognoz miała należeć do twórców dzieła z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone. Film „La La Land” otrzymał aż 14 nominacji do Oscara. Jest się czym pochwalić. Wcześniej taką ilością nominacji mogły poszczycić się dwa filmy: „Titanic” i „All About Eve”.

Ostatecznie film 32-letni ego Damiena Chazelle’a otrzymał sześć statuetek, które i tak robią wrażenie. Doceniono reżysera, aktorkę pierwszoplanową, scenografię, muzykę, piosenkę oraz zdjęcia. Przez chwilę wydawało się, że będzie ich więcej – doszło bowiem do spektakularnej pomyłki.

Czytaj także: Oscary 2017. Zobacz pełną listę nagrodzonych!

Oscara w kategorii za najlepszy film przyznawali Faye Dunaway i Warren Beatty (odtwórcy głównych ról z „Bonnie i Clyde” z 1967 r.). Beatty ogłosił, że nagroda trafi do twórców „La La Land”. Niestety – pomylił się. Twórcy musicalu wyszli na scenę, zaczęli wywłaszczać podziękowania, gdy okazało się, że faktycznym zwycięzcą jest film „Moonlight”.

(SE.pl, eska.pl)

aktorzy

film

los angeles

gala

Oskary

Redakcja 24 godziny
date_range 27 lutego 2017 schedule 21:29