24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Organizował więźniowi seks za kratami?

Strażnik z wrocławskiego więzienia przed sądem

Rusza proces Artura K., strażnika z wrocławskiego więzienia, który jest oskarżony m. in. o umożliwianie skazanemu seksu z pensjonariuszkami zakładu karnego. Za pośredniczenie strażnik miał pobierać pieniądze.

Zarzuty usłyszeli łącznie czterej strażnicy i trzej więźniowie z Zakładu Karnego nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu – wynika z informacji „Gazety Wyborczej”. W akcie oskarżenia znalazło się 28 zarzutów, m. in. przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków czy łapówkarstwo.

Strażnik więzienny Artur K. stanął w środę przed sądem. Prokuratorzy są zdania, że inkasował od 50 do 100 zł za organizację odbycia stosunku z więźniarkami w okresie od 2007 do 2008 roku.

Czytaj także: Wrocław: seksskandal w więzieniu. Osadzone sprzedawali za 50 zł  

Artur K. został także oskarżony o zlecenie pobicia jednego z osadzonych, który pisał na niego skargi. Strażnik miał przenieść więźnia do innej celi, gdzie był bity przez siedem godzin - jego oprawcy robili to ze świadomością, że nie będą ukarani.

Prokurator czytał akt oskarżenia przez ponad 15 minut. Artur K. nie przyznaje się do winy.

(wroclaw.wyborcza.pl)

prokuratura

seks

więzienie

sąd

strażnik więzienny

wrocław

skandal

Redakcja 24 godziny
date_range 15 marca 2017 schedule 21:41
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07