24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Organizował więźniowi seks za kratami?

Strażnik z wrocławskiego więzienia przed sądem

Rusza proces Artura K., strażnika z wrocławskiego więzienia, który jest oskarżony m. in. o umożliwianie skazanemu seksu z pensjonariuszkami zakładu karnego. Za pośredniczenie strażnik miał pobierać pieniądze.

Zarzuty usłyszeli łącznie czterej strażnicy i trzej więźniowie z Zakładu Karnego nr 1 przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu – wynika z informacji „Gazety Wyborczej”. W akcie oskarżenia znalazło się 28 zarzutów, m. in. przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków czy łapówkarstwo.

Strażnik więzienny Artur K. stanął w środę przed sądem. Prokuratorzy są zdania, że inkasował od 50 do 100 zł za organizację odbycia stosunku z więźniarkami w okresie od 2007 do 2008 roku.

Czytaj także: Wrocław: seksskandal w więzieniu. Osadzone sprzedawali za 50 zł  

Artur K. został także oskarżony o zlecenie pobicia jednego z osadzonych, który pisał na niego skargi. Strażnik miał przenieść więźnia do innej celi, gdzie był bity przez siedem godzin - jego oprawcy robili to ze świadomością, że nie będą ukarani.

Prokurator czytał akt oskarżenia przez ponad 15 minut. Artur K. nie przyznaje się do winy.

(wroclaw.wyborcza.pl)

prokuratura

seks

więzienie

sąd

strażnik więzienny

wrocław

skandal

Redakcja 24 godziny
date_range 15 marca 2017 schedule 21:41
Kamery w każdym policyjnym mundurze?
Zmiany od 2020 roku

Sprawę zmarłego Igora Stachowiaka poznaliśmy dzięki zapisowi z kamery w paralizatorze. Bez niego bylibyśmy skazani na domysły, a być może nawet mataczenie. W grudniu MSWiA zapowiedziało, że do 2020 roku każdy funkcjonariusz wychodzący na patrol będzie miał kamerę. Takie rozwiązanie sprawdziło się w wielu krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 16:36