24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Opustoszała polska wieś

Dlaczego coraz więcej osób wyjeżdża?

Polskie wsie są coraz bardziej wyludnione. Prognozy dla wschodniej części naszego kraju nie napawają optymizmem. W ciągu najbliższej dekady ma z tych terenów zniknąć prawie milion mieszkańców.

Odwiedziliśmy gminę Izbica na Zamojszczyźnie, która wyludnia się w szybkim tempie. Opuszczone domy, puste ulice i coraz mniej ludzi, którzy szczęścia szukają albo za granicą, albo w wielkich miastach.

Eksperci alarmują, takich wsi może być więcej. Prognozy dla wschodniej Polski nie są optymistyczne. W ciągu najbliższej dekady, z tych terenów ma zniknąć prawie milion mieszkańców.

(„24 godziny”)

wieś

bieda

emigracja

bezrobocie

praca

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 20:51
ARiMR zmaga się z kolejkami i wizją ogromnej kary
Problemy z dopłatami dla rolników

System komputerowy do obsługi rolniczych dopłat nie działa, wnioski są wypisywane i przyjmowane ręcznie. W oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ustawiają się długie kolejki kolejki. Termin składania wniosków za 2017 rok został przesunięty do płowy czerwca – tyle czasu dała Komisja Europejska, która może nałożyć na Polskę ogromną karę. Za co? Okazuje się, że nie tylko tegoroczne wypłaty są zagrożone… niektórzy rolnicy nie dostali jeszcze wypłat za ubiegły rok.

Redakcja 24 godziny
date_range 12 maja 2017 schedule 17:29