24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Opozycji brakuje osoby o formacie Kaczyńskiego”

Michał Kamiński w programie „Biało-czarne”

– Nienawiść i kompleks Tuska jest tak duży, że dla Jarosława Kaczyńskiego zaszkodzenie Tuskowi jest ważniejsze niż dobrze pojmowany własny interes – mówił w programie „Biało-czarne” w Nowa TV Michał Kamiński (Unia Europejskich Demokratów).

Michał Kamiński był jednym z uczestników ostatniego marszu KOD, zorganizowanego w dniu 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W marszu, który odbył się 13 grudnia w Warszawie, brało udział według stołecznego Ratusza 20 tys. osób, z kolei policja doliczyła się 5 tys. demonstrantów.

– Tego typu demonstracje to nie jest konkurs na liczebność – zwrócił uwagę gość programu „Biało-czarne” i dodał, że demonstracje odbywały się nie tylko w stolicy, ale też w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu „i wszędzie tam była wysoka frekwencja”. – Tego typu skali protestów w wolnej Polsce nie było – podkreślił poseł. – Maszerowałem w ten zimny dzień razem z Komitetem Obrony Demokracji, a przede wszystkim z tysiącami ludzi, których połączył sprzeciw, lęk przed tym, co robi PiS – mówił gość Jacka Prusinowskiego.

„Nienawiść i kompleks Tuska jest tak duży, że dla Kaczyńskiego zaszkodzenie Tuskowi jest ważniejsze, niż dobrze pojmowany własny interes”

Kamiński skomentował też deklaracje Prawa i Sprawiedliwości na temat braku poparcia dla Donalda Tuska na następną kadencję szefa Rady Europejskiej. – Tutaj włącza się pewna nieracjonalność Jarosława Kaczyńskiego – ocenił i przyznał, że prezes PiS „jest czasem zdolny do chłodnej i mądrej – ze swojego punktu widzenia – kalkulacji”. Dodał jednak, że „tutaj jego nienawiść i kompleks Tuska jest tak duży, że dla niego zaszkodzenie Tuskowi jest ważniejsze, niż dobrze pojmowany własny interes”.

Komentując problemy opozycji Kamiński przyznał, że jedną z jej największych bolączek jest brak silnego lidera. – Biorąc pod uwagę, że na czele obozu władzy stoi, przy słabym premierze i słabym prezydencie, stoi bardzo silny, charyzmatyczny przywódca tego obozu – faktycznie rządzący Polską Jarosław Kaczyński – to (opozycji – red.) brakuje osoby o porównywalnym formacie – podsumował gość Nowej TV. – A Donald Tusk jest osobą, która gra w tej samej lidze – konkludował.

(„Biało-czarne”)

pis

jarosław kaczyński

jacek prusinowski

biało-czarne

Donald Tusk

KOD

michał kamiński

Redakcja 24 godziny
date_range 15 grudnia 2016 schedule 21:19