24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nie żyje 3-miesięczna dziewczynka. Mogła zostać zamordowana

Trzy osoby zatrzymane

Trzymiesięczna dziewczynka nie żyje. Policja podejrzewa, że niemowlę zostało zamordowane. Kiedy do jednego z mieszkań w Opocznie przyjechali ratownicy medyczni, od razu zauważyli na ciele dziewczynki wiele obrażeń, które ich zdaniem wskazują, że mogła być katowana. Zatrzymani zostali rodzice i wujek dziecka.

Rodzice pili alkohol od kilku godzin. W pewnym momencie w lokalu pojawiło się dwóch mężczyzn - brat i kolega ojca. W czasie spotkania miało dojść do kłótni. Co dokładnie się wydarzyło? Na razie prokuratura zajmująca się sprawą nie chce tego ujawniać. Wiadomo, że pogotowie nie zostało wezwane przez rodziców, tylko przez wujka zmarłej Patrycji.

Kluczowe do wyjaśnienia sprawy będą wyniki sekcji zwłok trzymiesięcznej Patrycji. Matka zmarłego dziecka została zatrzymana przez policję. Godzinę później na jednej z ulic Opoczna funkcjonariusze zatrzymali też jej męża oraz jego kolegę. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał być agresywny wobec policjantów.

Rodzina była pod opieką pomocy społecznej od kiedy okazało się, że para nadużywa alkoholu. Wtedy też rozpoczęła się procedura odebrania małżeństwu prawa do opieki nad synem. Ostatecznie rodzinie został przyznany asystent rodziny. Kilka miesięcy później, rodzina miała już niebieską kartę. Mężczyzna w styczniu został skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Niestety, do udziału w zajęciach nie można nikogo zmusić. Mężczyzna kłamał, że uczęszcza na spotkania.

śmierć

przemoc

morderstwo

przemoc domowa

dziecko

opoczno

Redakcja 24 godziny
date_range 24 maja 2017 schedule 20:26