24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Olsztyński Budzik wybudził 50-latka

Wielki sukces kliniki

Mężczyzna, który był w śpiączce od pół roku, został wybudzony w klinice Budzik dla dorosłych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. 50-latek doznał wcześniej wypadku w górach.

Wybudzenie 50-letniego pacjenta jest pierwszym takim przypadkiem w istniejącej oficjalnie od kwietnia klinice Budzik dla dorosłych. W olsztyńskim szpitalu mężczyzna przebywał od grudnia. Trafił tam po tym, jak doznał nieszczęśliwego wypadku w Zakopanem. Po tym jak doznał uraz głowy, zapadł w śpiączkę.

Czytaj także: Przytuliła córeczkę zaledwie raz i zapadła w śpiączkę

Lekarze z Budzika, z którymi rozmawiała „Gazeta Olsztyńska” poinformowali, że jest już kontakt z mężczyzną i wybudzony spełnia już polecenia lekarzy. Teraz pacjenta czeka długa i żmudna rehabilitacja, ale można już mówić o sukcesie.

W olsztyńskim Budziku dla dorosłych jest na razie osiem łóżek, ale docelowo ma być ich 15. Lekarze pomagają tam pacjentom w śpiączce w pierwszym roku po wypadku i tym, którzy zapadli w śpiączkę z powodu niedotlenienia. Klinika, która działa od grudnia grudnia ubiegłego roku, przylega do Centrum Medycyny Eksperymentalnej.

(gazetaolsztynska.pl)

wybudzenie

śpiączka

medycyna

klinika

olsztyn

zdrowie

budzik

Redakcja 24 godziny
date_range 8 czerwca 2017 schedule 20:30