24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ogórek: jestem skromnym naukowcem

Publicystka w programie „Ale o co chodzi?”

– Nigdy nie byłam w żadnej partii, nie miałam legitymacji partyjnej w torebce i prawdopodobnie nie będę miała – mówiła dr Magdalena Ogórek w programie „Ale o co chodzi?” Sławomira Jastrzębowskiego. Pytana o swój ewentualny powrót do wielkiej polityki odpowiedziała, że nie może tego wykluczyć.

Magdalena Ogórek była kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Po zakończonej kampanii drogi SLD i Ogórek się rozeszły.

Sławomir Jastrzębowski pytał swojego gościa m.in. o to, jak to jest być jedyną kandydatką w męskim gronie.

– Pewnie, że jest trudniej – odpowiadała Magdalena Ogórek. – Chciałby pan, gdyby startował pan w wyścigu prezydenckim, żeby non stop pytano pana o sukienki? Gdy pan ma program do przekazania? Od tej strony rzeczywiście jest trudniej – wskazała.

Jestem skromnym naukowcem

Dr Ogórek odniosła się także do medialnych spekulacji na temat jej powiązań z Prawem i Sprawiedliwością. – Według mediów od końca kampanii prezydenckiej byłam już we wszystkich partiach i sprawowałam rozmaite funkcje, tylko to nigdy nie miało pokrycia w rzeczywistości – stwierdziła i dodała: ja jestem skromnym naukowcem, jestem publicystą.

Pytana o powrót do polityki i ewentualny ponowny start w wyborach zadeklarowała jednak, że nie może tego wykluczyć.

Kampania była żartem ze strony SLD

Ogórek rozprawiła się też ostatecznie z SLD. – Ja bardzo szanuję Leszka Millera i muszę podziękować Leszkowi Millerowi, że w końcu powiedział prawdę i przyznał ostatnio, że ta kampania była żartem ze strony SLD i Sojuszowi chodziło tak naprawdę o wspieranie Bronisława Komorowskiego. Ja miałam takie odczucie przez całą kampanię – wyjawiła.

Na zakończenie gość „Ale o co chodzi?” stwierdziła, że bardzo się cieszy, że „mamy taki rząd, jaki mamy”. – Polska idzie w dobrym kierunku – konkludowała.

(„Ale o co chodzi?”)

magdalena ogórek

Sławomir Jastrzębowski

ale o co chodzi

ogórek

Redakcja 24 godziny
date_range 26 listopada 2016 schedule 09:52
Adam Bielan o wizycie prezesa PiS w Londynie
Jarosław Kaczyński był bardzo blisko zamachu

– Byliśmy w drodze na Downing Street, staliśmy już ubrani. Wychodziliśmy z miejsca w którym mieliśmy lunch. Dostaliśmy informację (najpierw z Polski), że coś złego się dzieje pod parlamentem, a później zadzwonił już oficjalnie brytyjski ambasador, który był wtedy w Londynie – mówił w programie „Więc jak?” wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Polska Razem), który towarzyszył prezesowi PiS podczas jego wizyty na Wyspach. Spotkanie Jarosława Kaczyńskiego i Theresy May zostało przełożone na następny dzień ze względu na przeprowadzony w mieście zamach.

Redakcja 24 godziny
date_range 29 marca 2017 schedule 09:14