24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Ogórek: jestem skromnym naukowcem

Publicystka w programie „Ale o co chodzi?”

– Nigdy nie byłam w żadnej partii, nie miałam legitymacji partyjnej w torebce i prawdopodobnie nie będę miała – mówiła dr Magdalena Ogórek w programie „Ale o co chodzi?” Sławomira Jastrzębowskiego. Pytana o swój ewentualny powrót do wielkiej polityki odpowiedziała, że nie może tego wykluczyć.

Magdalena Ogórek była kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Po zakończonej kampanii drogi SLD i Ogórek się rozeszły.

Sławomir Jastrzębowski pytał swojego gościa m.in. o to, jak to jest być jedyną kandydatką w męskim gronie.

– Pewnie, że jest trudniej – odpowiadała Magdalena Ogórek. – Chciałby pan, gdyby startował pan w wyścigu prezydenckim, żeby non stop pytano pana o sukienki? Gdy pan ma program do przekazania? Od tej strony rzeczywiście jest trudniej – wskazała.

Jestem skromnym naukowcem

Dr Ogórek odniosła się także do medialnych spekulacji na temat jej powiązań z Prawem i Sprawiedliwością. – Według mediów od końca kampanii prezydenckiej byłam już we wszystkich partiach i sprawowałam rozmaite funkcje, tylko to nigdy nie miało pokrycia w rzeczywistości – stwierdziła i dodała: ja jestem skromnym naukowcem, jestem publicystą.

Pytana o powrót do polityki i ewentualny ponowny start w wyborach zadeklarowała jednak, że nie może tego wykluczyć.

Kampania była żartem ze strony SLD

Ogórek rozprawiła się też ostatecznie z SLD. – Ja bardzo szanuję Leszka Millera i muszę podziękować Leszkowi Millerowi, że w końcu powiedział prawdę i przyznał ostatnio, że ta kampania była żartem ze strony SLD i Sojuszowi chodziło tak naprawdę o wspieranie Bronisława Komorowskiego. Ja miałam takie odczucie przez całą kampanię – wyjawiła.

Na zakończenie gość „Ale o co chodzi?” stwierdziła, że bardzo się cieszy, że „mamy taki rząd, jaki mamy”. – Polska idzie w dobrym kierunku – konkludowała.

(„Ale o co chodzi?”)

magdalena ogórek

Sławomir Jastrzębowski

ale o co chodzi

ogórek

Redakcja 24 godziny
date_range 26 listopada 2016 schedule 09:52
„Nikt nie narzuci nam osób, które mamy przyjąć”
Borys Budka o sporze wokół przyjmowania uchodźców

– Jeżeli mielibyśmy przyjmować w sposób niekontrolowany imigrantów czy imigrantów zarobkowych, to oczywiście obawy są słuszne. Jeśli natomiast mówimy o uchodźcach przed wojną, którzy są zweryfikowani przez nasze służby, to w tym momencie takich obaw nie będzie – powiedział w programie „Więc jak?” Borys Budka z PO. Polityk komentował m. in. sprawę przyjmowania uchodźców do Polski.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 maja 2017 schedule 08:46