24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Odzyskano cenny obraz

Dzieło było wystawione na aukcję

„Józef Piłsudski na Kasztance” to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł Wojciecha Kossaka. Obraz został skradziony 19 lat temu z prywatnego mieszkania w Krakowie. Po latach został odnaleziony przez policję.

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zabytków poinformował funkcjonariuszy, że obraz może się pojawić na jednej z aukcji. Policjanci poszli tym tropem. Zaczęli analizować oferty domów aukcyjnych i w jednym z nich natrafili na portret Piłsudskiego. - Zostało to potwierdzone, obraz został zabezpieczony eksperci potwierdzili, że to dzieło oryginalne – powiedziała podinsp. Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

Policjanci wrócą teraz do wyjaśniania okoliczności tej kradzieży. Do czasu zakończenia śledztwa obraz będzie eksponowany w Muzeum Józefa Piłsudskiego.

(„24 godziny”)

24 godziny

policja

polska

sztuka

Redakcja 24 godziny
date_range 24 listopada 2016 schedule 21:57
Świat jednoczy się z Wlk. Brytanią po zamachu w Londynie
Kolejne zatrzymania w związku z zamachem

Do stolicy Anglii płyną kondolencje z wielu krajów. Nocą w centrum miasta trwało czuwanie w hołdzie ofiarom zamachu. W tym samym czasie brytyjska policja zatrzymała w środkowej i północnej Anglii kolejne dwie osoby, które mogły mieć związek z atakiem. Funkcjonariusze podali też nowe informacje dotyczące zamachowca.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 13:22