24h online
Odkupienie win w straży miejskiej źródło: ANDRZEJ LANGE / SE / EAST NEWS

Odkupienie win w straży miejskiej

Nietypowy pomysł w Pabianicach

Od stycznia do patroli strażników miejskich w Pabianicach dołączą sprawcy wykroczeń. W ten sposób odpracują swoją karę. Na ten oryginalny pomysł wpadł komendant straży miejskiej.

Straż miejska w Pabianicach planuje w dość nietypowy sposób powiększyć kadrę. Komendant Tomasz Makrocki wystąpił do sądu z wnioskiem o kierowanie ukaranych za wykroczenia do służby właśnie w straży miejskiej. W ten sposób mieliby oni odpracować zasądzone godziny społeczne. Ukarani dołączą do dwuosobowych patroli miejskich - donosi portal lodz.eska.pl.

Nie będą oni jednak wystawiać mandatów za złe parkowanie, ale zajmą się bardziej przyziemnymi obowiązkami, jak utrzymanie porządku w mieście. Chodzi przede wszystkim o odśnieżanie chodników, posypywanie ich solą czy sprzątanie dzikich wysypisk, a także czyszczenie murów z graffiti. Na te obowiązki strażnikom zwykle brakuje czasu.

Praca nie będzie jednak płatna, w ten sposób ukarani mają odpracować zasądzone godziny społeczne za takie wykroczenia, jak drobna kradzież czy zniszczenie mienia. Będą nosić nieoznakowane mundury, by nikt nie pomylił ich z prawdziwymi strażnikami. Rocznie na tego typu prace kierowanych ma być ok. 20 ukaranych. Dotychczas zasądzone prace społecznie odbywały się w zakładzie pogrzebowym w Pabianicach.

(lodz.eska.pl)


 

straż miejska

wykroczenia

Redakcja 24 godziny
date_range 24 listopada 2016 schedule 11:43