24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Odbył się kongres programowy PiS

Jarosław Kaczyński szykuje się na kolejną kadencję?

W Przysusze pod Radomiem prezes Prawa i Sprawiedliwości dokonał podsumowania dotychczasowych działań rządu, ale przedstawił także plany na najbliższe dwa lata. Kongres zgromadził 1100 delegatów nie tylko z PiS ale także ugrupowań Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Jarosław Kaczyński gratulował ministrom i wymieniał najbardziej udane projekty, które weszły w życie podczas kadencji rządu PiS. Zwrócił uwagę na sprawy społeczne - program "Rodzina 500 plus", emerytury, leki dla seniorów, płacę minimalną oraz walkę z umowami śmieciowymi.

Na temat przyszłości rządu wypowiadał się także obecny wicepremier Mateusz Morawiecki. Wspominał o projekcie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, nowych dróg, mostów, a także o szerokopasmowym internecie w całej Polsce.

Czytaj także: Była żona posła PiS napisała do niego psalm.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma stabilne poparcie w okolicach trzydziestu procent, coraz lepszą sytuację gospodarczą i wciąż odstającą opozycję.

(„24 godziny”)

pis

jarosław kaczyński

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 1 lipca 2017 schedule 17:34

W czwartek odbyły się największe w tym tygodniu protesty, które zebrały tysiące ludzi. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział w ich kontekście: „atmosfera piknikowa, spacerowicze i turyści”. Protestowano przed Sejmem, Sądem Najwyższym i Pałacem Prezydenckim – mimo, że adresata apelu „3 razy weto” nie było przy Krakowskim Przedmieściu. Andrzej Duda wypoczywa obecnie na Helu. Demonstracje odbyły się nie tylko w stolicy – tysiące ludzi wyszło na ulice wielu polskich miast.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 lipca 2017 schedule 15:57