24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Odbył się kongres programowy PiS

Jarosław Kaczyński szykuje się na kolejną kadencję?

W Przysusze pod Radomiem prezes Prawa i Sprawiedliwości dokonał podsumowania dotychczasowych działań rządu, ale przedstawił także plany na najbliższe dwa lata. Kongres zgromadził 1100 delegatów nie tylko z PiS ale także ugrupowań Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Jarosław Kaczyński gratulował ministrom i wymieniał najbardziej udane projekty, które weszły w życie podczas kadencji rządu PiS. Zwrócił uwagę na sprawy społeczne - program "Rodzina 500 plus", emerytury, leki dla seniorów, płacę minimalną oraz walkę z umowami śmieciowymi.

Na temat przyszłości rządu wypowiadał się także obecny wicepremier Mateusz Morawiecki. Wspominał o projekcie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, nowych dróg, mostów, a także o szerokopasmowym internecie w całej Polsce.

Czytaj także: Była żona posła PiS napisała do niego psalm.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ma stabilne poparcie w okolicach trzydziestu procent, coraz lepszą sytuację gospodarczą i wciąż odstającą opozycję.

(„24 godziny”)

pis

jarosław kaczyński

prawo i sprawiedliwość

Redakcja 24 godziny
date_range 1 lipca 2017 schedule 17:34
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53