24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Od przyszłego roku wcześniej na emeryturę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę

Sztandarowy, kampanijny projekt Prawa i Sprawiedliwości został w poniedziałek podpisany przez prezydenta Dudę. Ustawa obniżająca wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, zacznie obowiązywać od 1 października 2017 roku.

Podczas krótkiego wystąpienia w poniedziałek, prezydent Andrzej Duda podkreślił, że uchwalone prawo daje możliwość, ale nie jest przymusem przejścia na emeryturę. Ktoś, kto będzie chciał nadal pracować, będzie mógł to dalej robić i „wybór pozostawiony został każdemu pracownikowi”. Ponadto prezydent podziękował premier Beacie Szydło, minister pracy Elżbiecie Rafalskiej i szefowi Solidarności, za wsparcie tego projektu.

Dotychczasowo obowiązujące progi uchwalono w 2012 roku, za rządów Platformy Obywatelskiej. Wynoszą one 67 lat, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Więcej w materiale wideo „24 godzin”.

(„24 godziny”)

pis

emeryci

Andrzej Duda

emerytura

Redakcja 24 godziny
date_range 19 grudnia 2016 schedule 20:49
KE reaguje ws. Polski. Możliwe surowe sankcje!
Możemy stracić prawo głosu w UE

Wydarzenia w Polsce odbijają się głośnym echem w Brukseli. Jest zapowiedź możliwych sankcji wobec naszego kraju. Przewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans powiedział, że komisja, która prowadzi procedurę praworządności wobec Polski jest bliska uruchomienia tzw. opcji atomowej, która może mieć dla nas poważne konsekwencje, jak choćby zawieszenie prawa głosu w Unii Europejskiej.

Redakcja 24 godziny
date_range 19 lipca 2017 schedule 16:52