24h online
Obowiązkowe szkolenie wojskowe wróci do szkół źródło: „24 godziny”

Obowiązkowe szkolenie wojskowe wróci do szkół

Antoni Macierewicz już rozmawiał z Anną Zalewską

Od 2019 roku przeciążone tornistry mogą być jeszcze cięższe. Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział w piątek na antenie TVP 1, że planuje przywrócić do szkół obowiązkowe szkolenie wojskowe. Jak twierdzi, wstępne rozmowy z minister edukacji Anną Zalewską w tej sprawie już się odbyły.

To może być kolejny powód do zmartwień dla rodziców, którzy martwią się, że ich pociechy będą musiały zmagać się z pośpiesznie przygotowanymi podstawami programowymi, które - w opinii części z nich - są pełne optymistycznych założeń dotyczących tempa pracy uczniów i ilości przyswajanego przez nich materiału.

Czytaj także: Nowa podstawa programowa z podpisem minister edukacji

Minister obrony narodowej jest natomiast zdania, że młodzież powinna znać podstawowe zasady związane z obronnością, do których zaliczyć można myślenie taktyczne i umiejętność bezpośredniego reagowania w okolicznościach zagrożenia.

(„24 godziny”)

MON

uczniowie

antoni macierewicz

wojsko

szkoła

Anna Zalewska

Redakcja 24 godziny
date_range 2 czerwca 2017 schedule 12:21
Piątek: naszą armię niszczy człowiek o rosyjskich powiązaniach
Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”

– Ja Antonim Macierewiczem nie interesowałem się przez większość mojego życia. Traktowałem go jak trochę groźnego, ale jednak bardziej śmiesznego wariata. Dopiero pod koniec 2015 r., kiedy został ministrem obrony zadałem sobie pytanie: o co tutaj chodzi? – mówił w Nowa TV autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasz Piątek. Pisarz i dziennikarz dodał, że „chyba na pewno nie chcemy, by naszą armię niszczył człowiek o tak licznych rosyjskich powiązaniach”.

Redakcja 24 godziny
date_range 3 lipca 2017 schedule 09:17