24h online
Obowiązkowe szkolenie wojskowe wróci do szkół źródło: „24 godziny”

Obowiązkowe szkolenie wojskowe wróci do szkół

Antoni Macierewicz już rozmawiał z Anną Zalewską

Od 2019 roku przeciążone tornistry mogą być jeszcze cięższe. Szef MON Antoni Macierewicz zapowiedział w piątek na antenie TVP 1, że planuje przywrócić do szkół obowiązkowe szkolenie wojskowe. Jak twierdzi, wstępne rozmowy z minister edukacji Anną Zalewską w tej sprawie już się odbyły.

To może być kolejny powód do zmartwień dla rodziców, którzy martwią się, że ich pociechy będą musiały zmagać się z pośpiesznie przygotowanymi podstawami programowymi, które - w opinii części z nich - są pełne optymistycznych założeń dotyczących tempa pracy uczniów i ilości przyswajanego przez nich materiału.

Czytaj także: Nowa podstawa programowa z podpisem minister edukacji

Minister obrony narodowej jest natomiast zdania, że młodzież powinna znać podstawowe zasady związane z obronnością, do których zaliczyć można myślenie taktyczne i umiejętność bezpośredniego reagowania w okolicznościach zagrożenia.

(„24 godziny”)

MON

uczniowie

antoni macierewicz

wojsko

szkoła

Anna Zalewska

Redakcja 24 godziny
date_range 2 czerwca 2017 schedule 12:21
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03