24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Obamacare” powoli odchodzi do przeszłości

Trump stopniowo realizuje swoje deklaracje

Donald Trump znowu dopina swego. Kolejna z obietnic wyborczych jest coraz bliżej zrealizowania. Izba Reprezentantów, po burzliwej debacie, przyjęła projekt ustawy znoszącej „Obamacare” – system opieki medycznej wprowadzony przez jego poprzednika – Baracka Obamę.

Republikanie walczyli o tę zmianę od siedmiu lat. Wiele wskazuje na to, że ich „krucjata” może dojść do skutku. Projekt czeka na poprawki w Senacie. Aby wszedł w życie, obie izby muszą przyjąć ostateczną wersję, która zostanie poparta konferencją ustawodawczą przedstawicieli obu organów.

„Obamacare” był krytykowany między innymi za obowiązek posiadania polisy ubezpieczeniowej przez wszystkich Amerykanów w wieku produkcyjnym i dotkliwe kary za jej brak. Z kolei przeciwnicy rozwiązania Republikanów wytykają, że ich projekt został przygotowany w pośpiechu i bez konsultacji.

Czytaj także: Kolejna wpadka Donalda Trumpa

Reforma systemu opieki medycznej proponowana przez Donalda Trumpa nie będzie m. in. finansować organizacji, które dopuszczają stosowanie aborcji.

Eksperci nie mają wątpliwości, że senatorowie nie przyjmą projektu w jego obecnym kształcie i zaproponują szereg poważnych zmian.

(„24 godziny”)

amerykanie

barack obama

obamacare

donald trump

usa

Redakcja 24 godziny
date_range 5 maja 2017 schedule 21:42