24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Obama i Putin pożegnali się w 4 minuty

Rozmawiali o Syrii i Ukrainie

– Czasami było trudno, ale szanowaliśmy się – stwierdził prezydent Rosji Władimir Putin po rozmowie z Barackiem Obamą. Gospodarz Kremla i ustępujący prezydent USA spotkali się w cztery oczy na szczycie APEC w Peru i wymienili pożegnalne uprzejmości. W czasie zaledwie... czterech minut.

– Podziękowałem Obamie za lata współpracy i powiedziałem mu, że będziemy radzi ujrzeć go w Rosji, jeśli tylko będzie chciał czy potrzebował tu przybyć – powiedział Władimir Putin.

Głowy państw rozmawiały ze sobą zaledwie cztery minuty – podają media. Według relacji Białego Domu Barack Obama miał zwrócić się do swojego odpowiednika z prośbą o to, by Rosja przestrzegała warunków porozumień mińskich dotyczących zawieszenia broni na Ukrainie.

Przywódcy poruszyli także temat wojny w Syrii. Prezydent USA podkreślił potrzebę kontynuowania przez ministrów spraw zagranicznych obu krajów, przy współpracy ze społecznością międzynarodową, „realizacji inicjatyw mających na celu zmniejszenie przemocy i łagodzenie cierpienia narodu syryjskiego”.

Komentatorzy zwrócili też uwagę na zimne przywitanie obu prezydentów.

(„24 godziny”)

syria

świat

polityka

obama

putin

Redakcja 24 godziny
date_range 21 listopada 2016 schedule 12:31