24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Noworoczne postanowienia. Ile z nich zostaje?

Za dużo mówimy, za mało działamy

Zaledwie 8 proc. Polaków, którzy deklarują noworoczne postanowienia, udaje się je zrealizować. Powód: za dużo mówimy, za mało działamy. Specjaliści podkreślają jednak, że cele zawsze warto stawiać, ale przede wszystkim dla samego siebie.

Teraz to już przeszłość. W ciągu roku pani Żaneta zrzuciła 20 kilogramów i straciła 20 centymetrów w pasie. Walka o nową siebie była jej noworocznym postanowieniem.

– Babcia mi powiedziała na Wigilii: ty już pierogów nie dostaniesz, bo jesteś za gruba – wspomina kobieta. Te słowa okazały się najlepszą motywacją.

To właśnie przed Nowym Rokiem poradnie dietetyczne przeżywają oblężenie. Bo wielu z nas wraz z 1 stycznia obiecuje sobie przejście na dietę. – Dużo osób przychodzi, ale oczekują, że dietetyk da gotową receptę, a my dajemy tylko zalecenia, które trzeba wdrożyć w życie i to jest najtrudniejsze – mówi Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Postaw sobie cel!

Zaledwie 8 proc. Polaków, którzy deklarują noworoczne postanowienia, udaje się je zrealizować. Powód: za dużo mówimy, za mało działamy.

Dlatego część osób obstaje przy tym, że lepiej stawiać sobie realne cele i dążyć do nich krok po kroku. Palenie na początek ograniczyć, dietę wprowadzać powoli a bieganie zacząć od 5 kilometrów.

Wszyscy są jednak zgodni: cele zawsze warto stawiać, ale przede wszystkim dla samego siebie.

(„24 godziny”)

postanowienia

waga

odchudzanie

społeczeństwo

Nowy Rok

sylwester

Redakcja 24 godziny
date_range 31 grudnia 2016 schedule 20:24