24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nowoczesna straciła czworo posłów

Przeszli do PO

Czworo posłów Nowoczesnej przeszło w środę do Platformy Obywatelskiej. Od miesięcy ci politycy de facto już nie uczestniczyli w życiu partii. To pierwszy tak duży rozłam w Nowoczesnej, która pojawiła się w Sejmie dopiero w tej kadencji.

Rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zapewnia, że odejście kilkorga posłów może uzdrowić sytuację w formacji. Chodzi o posłów: Joannę Augustynowską, Grzegorza Furgo, Martę Golbik i Michała Stasińskiego. Jak wskazują politycy, decyzja spowodowana jest konfliktem z liderem ugrupowania Ryszardem Petru.

Posłowie zostali zawieszeni po pojawiających się w mediach informacjach, że zamierzają odejść z partii. Szef klubu Platformy Sławomir Neumann oznajmił w środę po południu, że zasilą szeregi PO.

Czytaj także: PiS nadal mocny, Nowoczesna w dół

Po odejściu posłów klub Nowoczesnej będzie w Sejmie liczył 27 osób. Pomimo dobrych notowań na początku kadencji wiele sondaży wskazuje, że teraz Nowoczesna mogłaby mieć problem, aby ponownie znaleźć się w Sejmie.

(„24 godziny”)

poseł

sejm

nowoczesna

PO

ryszard petru

Platforma Obywatelska

Grzegorz Furgo

Marta Golbik

Joanna Augustynowska

Miachał Stasiński

Redakcja 24 godziny
date_range 12 kwietnia 2017 schedule 21:26
Góra trocin przy wjeździe do Sejmu
Kolejna akcja działaczy Greenpeace

Dzięki zmianom w ustawie o ochronie przyrody – wprowadzonym przez ministerstwo środowiska – sterty trocin są w ostatnim czasie nieodłączną częścią polskiego krajobrazu. Pod wpływem ogromnej społecznej presji pojawił się jednak cień szansy, że ustawę Lex Szyszko da się zmodyfikować. Aktywiści z Greenpeace, są jednak innego zdania. Rozsypali na ul. Wiejskiej trociny z wyciętych drzew. Cała akcja jest wyrazem protestu przeciwko bierności senatorów.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 kwietnia 2017 schedule 16:36