24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nowelizacja ustawy o sądach powszechnych podpisana przez prezydenta

Zgodnie z zapowiedzią

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych – poinformował we wtorek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta. Decyzję dzień wcześniej zapowiedział sam prezydent.

W poniedziałkowym wystąpieniu prezydent Andrzej Duda poinformował, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Jeśli zaś chodzi o trzecią ustawę, której weta domagała się opozycja (Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw), postanowił ją podpisać.

We wtorek zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha potwierdził, że według głowy państwa właśnie ostatnia z ww. ustaw jest „najważniejsza dla reformy z punktu widzenia interesów obywateli”.

Czytaj także: Prezydent: zdecydowałem o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS

Nowelizacja, która wejdzie w życie, dotyczy m.in. ustalenia losowego przydziału spraw sędziom, a także zmienia zasady powoływania i odwoływania prezesów sądów dzięki zwiększeniu uprawnień ministra sprawiedliwości.

Prezydent zapowiedział przygotowanie projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy.

(prezydent.pl)

SN

reforma sądownictwa

prezydent

sąd

podpis

KRS

Andrzej Duda

Redakcja 24 godziny
date_range 25 lipca 2017 schedule 20:23
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07