24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nowe nagrania ws. śmierci Magdaleny Ż.

Czy zagadkowa śmierć Polki zostanie wyjaśniona?

Dokładne okoliczności śmierci Magdaleny Ż. nadal nie są znane. W sprawie z niemal każdym dniem pojawiają się kolejne znaki zapytania. Korespondenci „Super Expressu” dotarli do dwóch nagrań, które być może rzucą światło na dramatyczne okoliczności śmierci 27-letniej Polki.

Ciągle nie wiadomo, dlaczego Magdalena Ż. zachowywała się w sposób, który wzbudzał podejrzenia. Nie wiadomo również, co działo się w hotelu, gdzie zatrzymała się kobieta. Polska policja nie wyklucza obecnie żadnej z możliwości. Badane są hipotezy zarówno zabójstwa, jak i targnięcia się na własne życie.

Czytaj także: „Super temat”: nowe wątki ws. śmierci Magdaleny Ż.

– Świadkowie są przesłuchiwani. Jest ich kilkudziesięciu. Niektórzy ze świadków byli przesłuchiwani nawet kilkukrotnie. Ze względu na pojawienie się nowych informacji, które wymagały sprawdzenia. Tak było m. in. w przypadku Markusa W. i Macieja S. Zabezpieczyliśmy zapisy z monitoringów w Polsce. Podobnie mamy zamiar uczynić z zapisami monitoringów z Egiptu. Poza tym zabezpieczyliśmy nagrania z innych źródeł – poinformował Mariusz Ciarka z KGP. Jak dodał, powołano specjalną grupę śledczą, która zajmie się jedynie tą sprawą.

Czytaj także: Śmierć Magdaleny Ż. Rutkowski: Mahmud K. przekazał nam dużo informacji

Dziennikarze „Super Expressu” dotarli do nowych nagrań, które pochodzą z 30 kwietnia (tego dnia kobieta zmarła). Na nagraniach widać sanitariuszy, którzy wiozą kobietę do szpitala. Magdalena Ż. leży na boku i jest przypięta pasami.

– To jest wideo ze szpitala w Hurghadzie. Widać, jak Magda przyjeżdża z Port Ghalib, gdzie wyskoczyła przez okno. Magda została przetransportowana do Hurghady, bo tamtejszy szpital jest lepiej wyposażony niż też przy Marsa Alam. Niestety, po kilku godzinach od przyjazdu, dziewczyna zmarła – opisuje korespondent „Super Expressu”.

Nagrania są dostępne na stronie SE.pl.

Krzysztof Rutkowski

zabójstwo

śmierć

Magdalena Ż.

samobójstwo

morderstwo

egipt

Redakcja 24 godziny
date_range 12 maja 2017 schedule 20:44