24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nowe fakty w sprawie Ewy Tylman. Adam Z. napastował koleżankę?

Proces rusza w styczniu

Z aktu oskarżenia Adama Z. wynika, że kobieta bała się jego pobudzenia seksualnego – dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”. Proces oskarżonego w sprawie śmierci Ewy Tylman Adam Z. rozpocznie się 3 stycznia.

Według poznańskiej „Gazety Wyborczej” w feralną noc mężczyzna miał kontaktować się z chłopakiem Ewy Tylman i agresywnym tonem żądać, by ten przyjechał po swoją dziewczynę. Wcześniej w nocy z 22 na 23 listopada 2015 r.  Adam Z. i 26-letnia kobieta mieli razem pić alkohol w kilku miejscach w Poznaniu.

To nowe fakty związane ze sprawą śmierci 26-latki, która zginęła rok temu nad Wartą. Według aktu oskarżenia, Ewa Tylman miała bać się pobudzenia seksualnego towarzyszącego jej Adama Z. Między znajomymi miała wywiązać się kłótnia. Kiedy Ewa się przewróciła, Adam Z. miał ją zaciągnąć nad brzeg rzeki i zepchnąć do wody.

W dokumencie pojawiły się również informacje, że oskarżony miał zażywać amfetaminę. Niewykluczone, że również w momencie tragedii był pod wpływem środków odurzających.

3 stycznia 2017 r. odbędzie się pierwsza rozprawa w sprawie śmierci 26-latki. Oskarżonym jest Adam Z., na którym ciąży zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Grozi mu dożywocie.

(se.pl)

zabójstwo

śmierć

ewa tylman

poznań

adam z.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 grudnia 2016 schedule 21:19
Kamery w każdym policyjnym mundurze?
Zmiany od 2020 roku

Sprawę zmarłego Igora Stachowiaka poznaliśmy dzięki zapisowi z kamery w paralizatorze. Bez niego bylibyśmy skazani na domysły, a być może nawet mataczenie. W grudniu MSWiA zapowiedziało, że do 2020 roku każdy funkcjonariusz wychodzący na patrol będzie miał kamerę. Takie rozwiązanie sprawdziło się w wielu krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 16:36