24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nowa siła w polskim Sejmie

Koło Republikanie wesprze PiS?

Klub Kukiz’15 traci dwie posłanki – odchodzą z niego Magdalena Błeńska oraz Anna Siarkowska. Do parlamentarzystek dołączyła niezrzeszona dotąd Małgorzata Janowska. W rezultacie powstało koło Republikanie.

Posłanki stanowczo dementują wszelkie pogłoski o ich rychłym wstąpieniu do Prawa i Sprawiedliwości. Pozostają w opozycji – nie wiadomo tylko do kogo. Posłanka Siarkowska w kluczowych głosowaniach bowiem zgodnie z wizją PiS.

Będziemy patrzeć władzy na ręce, będziemy ją rozliczać. Będziemy przy tym konstruktywni. Projekty, które służą Polsce, na pewno będą mogły liczyć na nasze wsparcie – zapowiada posłanka Anna Siarkowska (Republikanie).

Czytaj także: Tych dymisji najbardziej wyczekujecie [SONDAŻ]

Odejście posłanki Siarkowskiej z klubu Kukiza nie było zaskoczeniem. W grudniu jako jedna z dwojga parlamentarzystów spoza PiS wzięła udział w kontrowersyjnym głosowaniu na Sali Kolumnowej. Drugim był zmarły tragicznie poseł Wójcikowski, którego zastąpiła w Sejmie właśnie Małgorzata Janowska.

W kuluarach często słychać, że nowe koło może wzmocnić PiS.

W przypadku klubu Pawła Kukiza zdecydowanie są powody do obaw. Od początku kadencji łącznie odeszło od niego już dziesięcioro posłów.

(„24 godziny”)

pis

sejm

republikanie

polityka

politycy

Redakcja 24 godziny
date_range 24 lutego 2017 schedule 20:44
Wojciech Wencel wkracza do szkół, zdetronizował m. in. Witkacego!
Ulubiony poeta prawicy pod lipą Adama Federa

Rewolucja w szkolnictwie stała się faktem. Niektórzy uczniowie odetchną z ulgą – z listy obowiązkowych lektur szkolnych znikną m. in. Bruno Schulz, Józef Conrad czy Witkacy. Zastąpią ich jednak inni twórcy, a wśród nich... Wojciech Wencel, którego twórczość budzi sporo kontrowersji. Podoba się jednak partii rządzącej, a prezydent wręczył mu nawet nagrodę „Zasłużony dla Polszczyzny”. Los licealistów nie pozostaje obojętny Adamowi Federowi, który postanowił przyjrzeć się sprawie.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 13:53