24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Nikt nie narzuci nam osób, które mamy przyjąć”

Borys Budka o sporze wokół przyjmowania uchodźców

– Jeżeli mielibyśmy przyjmować w sposób niekontrolowany imigrantów czy imigrantów zarobkowych, to oczywiście obawy są słuszne. Jeśli natomiast mówimy o uchodźcach przed wojną, którzy są zweryfikowani przez nasze służby, to w tym momencie takich obaw nie będzie – powiedział w programie „Więc jak?” Borys Budka z PO. Polityk komentował m. in. sprawę przyjmowania uchodźców do Polski.

– Ustalenia, które poczyniła pani premier Ewa Kopacz były jasne. Ten mechanizm automatyczny został wykreślony i nikt nie narzuci nam osób, które mamy przyjąć – zadeklarował na antenie Nowa TV Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

– Będą to zweryfikowane osoby. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby - dla bezpieczeństwa Polaków - były to np. kobiety i dzieci, których akurat Polacy się nie boją – ocenił Borys Budka.

Gość Sławomira Jastrzębowskiego przypomniał, że nie będzie zgody, aby imigranci zarobkowi przyjeżdżali do Polski w sposób niekontrolowany.

Czytaj także: Polski Kościół chce przyjąć uchodźców

Komisja Europejska nie wyklucza rozpoczęcia wobec Polski procedury o naruszenie unijnego prawa. Sprawa ma związek ze sprzeciwem naszego kraju wobec przyjmowania uchodźców. Na zmianę decyzji rząd premier Beaty Szydło dostała czas do czerwca. „Nie ma w tej chwili możliwości, by do Polski byli przyjmowani uchodźcy” – zadeklarowała szefowa rządu.

(„Więc jak?”)

pis

Sławomir Jastrzębowski

Mariusz Błaszczak

borys budka

więc jak?

uchodźcy

unia europejska

beata szydło

imigranci

ewa kopacz

Redakcja 24 godziny
date_range 24 maja 2017 schedule 08:44