24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Niezwykła droga Brigitte Trogneux i Emmanuela Macrona

Prezydent Francji stracił głowę dla nauczycielki

Już niedługo do Pałacu Elizejskiego wprowadzi się nowy gospodarz, a z nim nowa pierwsza dama. Poznali się w liceum, ona uczyła francuskiego, on bardziej niż w książki zapatrzony był jednak w nauczycielkę ojczystego języka. Małżeństwem są od dekady, zaś nową pierwszą parą od minionej niedzieli. Kim jest żona prezydenta elekta Brigitte Trogneux?

Gdy nowy prezydent Francji wyszedł wraz żoną do swoich sympatyków, by im podziękować za wsparcie i sukces, wzruszona Brigitte, ucałowała jego dłoń. Wśród zgromadzonych pod Luwrem Francuzów, zapanowała euforia. Ale prezydent pierwsze słowa skierował nie do nich, a do żony.

– Rozumiem jak wiele ci zawdzięczam i rozumiem, co zawdzięczam moim przyjaciołom, mojej rodzinie, tym, którzy są blisko mnie – przyznał poruszony Emmanuel Macron, świeży zwycięzca wyborów prezydenckich.

Gdy spotkali się po raz pierwszy, Emmanuel Macron miał 15 lat. Jego obecna żona 39, do tego męża i trójkę dzieci. Uczyła literatury w liceum do którego uczęszczał obecny prezydent Francji.

Czytaj także: Francuska prasa chwali wybór Macrona. „Dobra robota”

Młody Macron namówił nauczycielkę do wystawienia szkolnego przedstawienia i podobno (właśnie podczas prób teatralnych) relacja uczeń–nauczyciel przerodziła się w romans.

Parę rozdzielili rodzicie Macrona, którzy przenieśli nastolatka do innej szkoły, ale to nie był koniec ich znajomości. Jak wspominała Brigitte Trogneux, zakochany Macron miał jej przed wyjazdem powiedzieć, że kiedyś się z nią ożeni. Dotrzymał słowa w 2007 roku.

Brigitte Trogneux na pewno będzie miała wpływ na wiele ważnych decyzji francuskiego przywódcy. Żona prezydenta ma jeden atut, który doceniają Francuzi… wynikające z wieku doświadczenie. Nic dziwnego, że młody prezydent Francji konsultuje z nią każdą polityczną decyzję.

(„24 godziny”)

Francja

Brigitte Trogneux

prezydent francji

Emmanuel Macron

wybory prezydenckie

Redakcja 24 godziny
date_range 8 maja 2017 schedule 20:35