24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nietypowa skrytka mafijnego bossa

Udana akcja CBŚP z zaskakującym finałem

Ośmiu zatrzymanych, zabezpieczenie 44 automatów do gier oraz mienia o wartości 350 tys. zł – to wynik akcji policjantów kieleckiego CBŚP. Gangsterzy czerpali korzyści z automatów do gier hazardowych, które umieszczano w pobliskich lokalach. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno-skarbowymi. Lider grupy odpowie dodatkowo za kierowanie gangiem. Co ciekawe, mężczyzna ukrył się przed stróżami prawa w... gołębniku.

Gangsterzy wstawiali swoje automaty do lokali w województwie świętokrzyskim. Sprzęt nie posiadał koncesji, nie był również nigdzie zarejestrowany

Grupa działała w Kielcach i okolicznych miejscowościach od połowy 2016 roku.

Akcja była przeprowadzona masowo  w tym samym czasie kilkanaście ekip policyjnych ruszyło do akcji w ustalonych miejscach. Akcja miała dynamiczny charakter, gangsterzy byli zaskoczeni – nie stawiali oporu.

Czytaj także: „Hoss” wyłudził ponad miliard euro?

Kiedy funkcjonariusze CBŚP pojawili się na posesji, którą zamieszkiwał lider grupy, - nikogo nie zastali. Policjanci przeczuwali jednak, że mężczyzna schował się na ich widok. Teren został szczegółowo przeszukany. Okazało się, że boss organizacji jest również hodowcą gołębi. Szukał schronienia w gołębniku.

Policjanci zabezpieczyli 44 maszyny hazardowe, pieniądze oraz samochody o wartości 350 tys. złotych.

Czytaj także: „Micho” wpadł przy produkcji papierosów. Kiedyś ukrywał „Słowika”

Członkowie gangu usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno-skarbowymi, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Lider odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, za co może trafić do więzienia na 10 lat.

Szef gangu i jeden z członków zostali tymczasowo aresztowani. Wobec pozostałych zatrzymanych, prokurator zastosował dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

(cbsp.policja.pl, „24 godziny”)


 

gang

cbśp

policja

mafia

Redakcja 24 godziny
date_range 31 marca 2017 schedule 21:25