24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nietypowa skrytka mafijnego bossa

Udana akcja CBŚP z zaskakującym finałem

Ośmiu zatrzymanych, zabezpieczenie 44 automatów do gier oraz mienia o wartości 350 tys. zł – to wynik akcji policjantów kieleckiego CBŚP. Gangsterzy czerpali korzyści z automatów do gier hazardowych, które umieszczano w pobliskich lokalach. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno-skarbowymi. Lider grupy odpowie dodatkowo za kierowanie gangiem. Co ciekawe, mężczyzna ukrył się przed stróżami prawa w... gołębniku.

Gangsterzy wstawiali swoje automaty do lokali w województwie świętokrzyskim. Sprzęt nie posiadał koncesji, nie był również nigdzie zarejestrowany

Grupa działała w Kielcach i okolicznych miejscowościach od połowy 2016 roku.

Akcja była przeprowadzona masowo  w tym samym czasie kilkanaście ekip policyjnych ruszyło do akcji w ustalonych miejscach. Akcja miała dynamiczny charakter, gangsterzy byli zaskoczeni – nie stawiali oporu.

Czytaj także: „Hoss” wyłudził ponad miliard euro?

Kiedy funkcjonariusze CBŚP pojawili się na posesji, którą zamieszkiwał lider grupy, - nikogo nie zastali. Policjanci przeczuwali jednak, że mężczyzna schował się na ich widok. Teren został szczegółowo przeszukany. Okazało się, że boss organizacji jest również hodowcą gołębi. Szukał schronienia w gołębniku.

Policjanci zabezpieczyli 44 maszyny hazardowe, pieniądze oraz samochody o wartości 350 tys. złotych.

Czytaj także: „Micho” wpadł przy produkcji papierosów. Kiedyś ukrywał „Słowika”

Członkowie gangu usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwami karno-skarbowymi, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Lider odpowie dodatkowo za kierowanie grupą, za co może trafić do więzienia na 10 lat.

Szef gangu i jeden z członków zostali tymczasowo aresztowani. Wobec pozostałych zatrzymanych, prokurator zastosował dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

(cbsp.policja.pl, „24 godziny”)


 

gang

cbśp

policja

mafia

Redakcja 24 godziny
date_range 31 marca 2017 schedule 21:25

Ponad 300 funkcjonariuszy w kilkudziesięciu miejscach w całym kraju przeprowadziło skoordynowaną akcję, w której zatrzymano 15 osób. Wśród nich znalazło się dwóch szefów zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem paliwa. Aresztowani stanowią trzon gangu, który wg oceny prokuratury, mógł wyprać ponad 100 milionów złotych i wyłudzić ze Skarbu Państwa ponad 40 milionów.

Redakcja 24 godziny
date_range 27 czerwca 2017 schedule 15:20