24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Niespokojnie we Francji, strzelanina w szkole i wybuch w MFW

W sumie rannych 9 osób

W szkole w miejscowości Grasse położonej na południu Francji wybuchła w czwartek strzelanina. Jej sprawcą był 17-letni uczeń, który został zatrzymany na miejscu. Do tragicznego wydarzenia doszło również w stolicy. W budynku Międzynarodowego Funduszu Walutowego wybuchła przesyłka. Ranna została jedna osoba.

Według wstępnych informacji w wyniku strzelaniny, która miała miejsce w gimnazjum, rannych zostało osiem osób. Wśród nich jest dyrektor szkoły i dwoje uczniów.

Rzecznik miasta Grasse poinformował, że strzelanina wybuchła w wyniku „eskalacji konfliktu” między uczniami i nie ma nic wspólnego z atakami terrorystycznymi.

Francuska policja zatrzymała na miejscu 17-letniego zamachowca. Chłopak był uzbrojony w strzelbę, rewolwer i dwa granaty. Trwają poszukiwania drugiego sprawcy.

Eksplozja w MFW

Zamachem terrorystycznym nazwał z kolei prezydent Francji Francois Hollande eksplozję przesyłki pocztowej, do której doszło w budynku Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Paryżu.

Przesyłka, która zaadresowana była do kierownictwa. Kobieta, która ją otworzyła, z lekkimi oparzeniami rąk i twarzy trafiła do szpitala. Z budynku ewakuowano 150 osób.

Czytaj także: MIJAJĄ DWA LATA OD ZAMACHU NA „CHARLIE HEBDO”

Incydent miał miejsce zaledwie sześć tygodni przed wyborami prezydenckimi. Podobny ładunek wybuchowy został również przesłany wczoraj do Ministerstwa Finansów w Niemczech, gdzie urzęduje niemiecki minister finansów Wolfgang Schäuble. Niemieckim służbą bezpieczeństwa udało się zdetonować ładunek. Do zamachu przyznała się grecka organizacja Konspiracyjne Komórki Ognia.

(„24 godziny”)

wybuch

szkoła

strzelanina

Francja

ranni

eksplozja

Grasse

MFW

Redakcja 24 godziny
date_range 16 marca 2017 schedule 21:23