24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Niepłacenie alimentów to krzywdzenie dzieci”

Jak walczyć z tzw. alimenciarzami?

- W Polsce jest bardzo duże przyzwolenie na niepłacenie alimentów. Jest mała świadomość społeczna tego, że niepłacenie alimentów jest krzywdzeniem własnych dzieci, że to nie są pieniądze na byłą partnerkę, byłą żonę - mówiła w programie „Tu i Teraz” Maria Zych, stowarzyszanie „Dla Naszych Dzieci”. Goście programu dyskutowali m.in. o wysokości i egzekucji zasądzanych alimentów.

- To są pieniądze na utrzymanie i godne życie własnego dziecka - dodała Maria Zych.

- Nam absolutnie nie zależy na tym, żeby kogokolwiek wsadzać do więzienia. W żadnym wypadku - nigdy nie było i nie będzie to naszym celem. Zależy nam tylko i wyłącznie na tym, żeby przepisy skonstruować i znowelizować tak, aby zwiększyć tę egzekucję, dać komornikom więcej możliwości – mówiła przedstawicielka stowarzyszenia „Dla Naszych Dzieci”.

Gościem programu „Tu i teraz” był również Przemysław Koziński, prawnik i ojciec. - Dużo problemów w kwestii wypłacalności alimentów przez zobowiązanego rodzica, wynika z bezpodstawnie zawyżonych alimentów zasądzanych przez sądy. Ciężar utrzymania dziecka spoczywa na obojgu rodziców w równej mierze, więc po połowie - stwierdził.

- Jeśli chodzi o alimenty, moim zdaniem też są zawyżone - przyznała Ewa Onaszkiewicz-Kleniewska z Centralnego Stowarzyszenia Obrony Praw Ojca i Dziecka. - Przepisy prawa mówią o usprawiedliwionych potrzebach dziecka. Bardzo często te alimenty są, za przeproszeniem, „napompowane” do granic możliwości - dodała.

(„Tu i teraz” Nowa TV)

alimenty

komornicy

sąd

Redakcja 24 godziny
date_range 23 listopada 2016 schedule 08:25
Groźny pedofil na wolności. Nie ma dla niego więzienia!
28-latek zgwałcił dziecko po wyjściu zza krat

Pedofil, który po wyjściu z więzienia znów zgwałcił dziecko nie trafi ponownie za kraty. Nie znaleziono dla niego odpowiedniego więzienia. Zwyrodnialec jeździ na wózku – w krzywdzeniu dzieci jednak mu nie przeszkadza. Sąd tłumaczy, że w całej Polsce nie ma zakładu karnego w którym można zamknąć chorego na stwardnienie rozsiane. Przestępca ze Świdnicy pozostaje więc na wolności. Mężczyzna był już skazany za pedofilię, wyszedł przed końcem wyroku i zgwałcił pięcioletniego chłopca. Nagrał to i zamieścił w sieci. Z okien swojego mieszkania ma widok na... plac zabaw.

Redakcja 24 godziny
date_range 21 sierpnia 2017 schedule 16:07