24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Niech spłynie czar na tę izdebkę”, czyli nocne obrady Sejmu

Wizyta reportera „24 godzin” w parlamencie

Reporter programu „24 godziny” postanowił odwiedzić posłów w Sejmie bardzo późnym wieczorem i zobaczyć jak idą im obrady. Choć sala plenarna świeciła pustkami, to znalazło się kilku posłów, którzy wytrwale do końca wygłaszali swoje przemowy.

- Skoro rzeczone insynuacje posła Brejzy się wpisują w wypowiadany przezeń repertuar głupstw i bredni, wypada nam, zapożyczając się u wieszcza i sięgając po oręż obrzędowych inkantacji, rzec niech spłynie czar na tę izdebkę, wprawimy Brejzie piątą klepkę – mówił niedawno podczas posiedzenia Sejmu poseł Szymon Giżyński z PiS. Jego kolegów posłów z wypiekami na twarzy wyczekuje jednego z ostatnich punktów obrad czyli oświadczeń. Wtedy mównica należy do nich i końca nie widać wywodom. Więcej w materiale Adama Federa, reportera programu „24 godziny”.

(„24 godziny”)

poseł

sejm

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 12 listopada 2016 schedule 21:40
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50