24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Niech spłynie czar na tę izdebkę”, czyli nocne obrady Sejmu

Wizyta reportera „24 godzin” w parlamencie

Reporter programu „24 godziny” postanowił odwiedzić posłów w Sejmie bardzo późnym wieczorem i zobaczyć jak idą im obrady. Choć sala plenarna świeciła pustkami, to znalazło się kilku posłów, którzy wytrwale do końca wygłaszali swoje przemowy.

- Skoro rzeczone insynuacje posła Brejzy się wpisują w wypowiadany przezeń repertuar głupstw i bredni, wypada nam, zapożyczając się u wieszcza i sięgając po oręż obrzędowych inkantacji, rzec niech spłynie czar na tę izdebkę, wprawimy Brejzie piątą klepkę – mówił niedawno podczas posiedzenia Sejmu poseł Szymon Giżyński z PiS. Jego kolegów posłów z wypiekami na twarzy wyczekuje jednego z ostatnich punktów obrad czyli oświadczeń. Wtedy mównica należy do nich i końca nie widać wywodom. Więcej w materiale Adama Federa, reportera programu „24 godziny”.

(„24 godziny”)

poseł

sejm

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 12 listopada 2016 schedule 21:40
Liroy chce odwołania ministra zdrowia
Za blokowanie ustawy o marihuanie

Tomasz Kalita walczył nie tylko z chorobą. W ostatnich miesiącach swojego życia starał się o legalizację medycznej marihuany. Projekt ustawy znajduje się w Sejmie od lutego 2016 r. Pracę utknęły jednak w miejscu, dlatego poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec zapowiedział wniosek o odwołanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 stycznia 2017 schedule 17:29