24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Niech spłynie czar na tę izdebkę”, czyli nocne obrady Sejmu

Wizyta reportera „24 godzin” w parlamencie

Reporter programu „24 godziny” postanowił odwiedzić posłów w Sejmie bardzo późnym wieczorem i zobaczyć jak idą im obrady. Choć sala plenarna świeciła pustkami, to znalazło się kilku posłów, którzy wytrwale do końca wygłaszali swoje przemowy.

- Skoro rzeczone insynuacje posła Brejzy się wpisują w wypowiadany przezeń repertuar głupstw i bredni, wypada nam, zapożyczając się u wieszcza i sięgając po oręż obrzędowych inkantacji, rzec niech spłynie czar na tę izdebkę, wprawimy Brejzie piątą klepkę – mówił niedawno podczas posiedzenia Sejmu poseł Szymon Giżyński z PiS. Jego kolegów posłów z wypiekami na twarzy wyczekuje jednego z ostatnich punktów obrad czyli oświadczeń. Wtedy mównica należy do nich i końca nie widać wywodom. Więcej w materiale Adama Federa, reportera programu „24 godziny”.

(„24 godziny”)

poseł

sejm

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 12 listopada 2016 schedule 21:40
Politycy o uczczeniu… 100. rocznicy objawień fatimskich
Czy miały wpływ na losy Polski?

Sejmowa komisja kultury i środków masowego przekazu przyjęła projekt uchwały w sprawie uczczenia setnej rocznicy objawień fatimskich. Nie wszyscy doznali wystarczającej iluminacji – były też bowiem głosy krytyczne – ale w głosowaniu straciły na wadze. Projekt przeszedł i tylko gdzieś w powietrzu zastygło pytanie: czy sejmowa uchwała może sankcjonować cuda? Katolicka mądrość podpowiada: nie chodzi o cuda, a o wpływ objawień na historię.

Redakcja 24 godziny
date_range 24 marca 2017 schedule 16:41