24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Niech spłynie czar na tę izdebkę”, czyli nocne obrady Sejmu

Wizyta reportera „24 godzin” w parlamencie

Reporter programu „24 godziny” postanowił odwiedzić posłów w Sejmie bardzo późnym wieczorem i zobaczyć jak idą im obrady. Choć sala plenarna świeciła pustkami, to znalazło się kilku posłów, którzy wytrwale do końca wygłaszali swoje przemowy.

- Skoro rzeczone insynuacje posła Brejzy się wpisują w wypowiadany przezeń repertuar głupstw i bredni, wypada nam, zapożyczając się u wieszcza i sięgając po oręż obrzędowych inkantacji, rzec niech spłynie czar na tę izdebkę, wprawimy Brejzie piątą klepkę – mówił niedawno podczas posiedzenia Sejmu poseł Szymon Giżyński z PiS. Jego kolegów posłów z wypiekami na twarzy wyczekuje jednego z ostatnich punktów obrad czyli oświadczeń. Wtedy mównica należy do nich i końca nie widać wywodom. Więcej w materiale Adama Federa, reportera programu „24 godziny”.

(„24 godziny”)

poseł

sejm

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 12 listopada 2016 schedule 21:40
To już 10 lat bez Barbary Blidy
Okoliczności jej śmierci nadal są niejasne

25 kwietnia mija 10 lat od tragicznej śmierci posłanki SLD Barbary Blidy, która zginęła w wyniku postrzału w klatkę piersiową. Do tragicznego zdarzenia doszło podczas czynności związanych z zatrzymaniem Blidy oraz przeszukiwaniem jej domu w Siemianowicach Śląskich, które przeprowadzali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 12:44