24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nie żyje Wojciech Młynarski

Poeta i satyryk zmarł po długiej chorobie

W środę wieczorem, po długiej chorobie zmarł wielki polski twórca piosenki autorskiej i autor piosenek Wojciech Młynarski. O śmierci ojca poinformowała na Facebooku jego córka, dziennikarka Paulina Młynarska.

Wojciech Młynarski urodził się 26 marca 1941 roku w Warszawie. Ukończył polonistykę na tutejszym uniwersytecie. Na początku lat 60. debiutował jako twórca w kabarecie i teatrze w klubie studenckim Hybrydy. Później współpracował także z kabaretami (Dudek, Owca i Dreszczowiec) oraz Teatrem Ateneum. Był wybitnym tekścirzem, kompozytorem i tłumaczem. 

Był znanym wykonawcą piosenki autorskiej, ogromną popularnością cieszyły się jego recitale. Uznawany jest za twórcę nowej formy artystycznej – tzw. felietonów śpiewanych.

Jest twórcą około dwóch tysięcy tekstów.

(Wikipedia, Facebook)

poeta

śmierć

twórca

wojciech młynarski

kultura

Redakcja 24 godziny
date_range 15 marca 2017 schedule 21:43
To już 40 lat bez Elvisa Presleya
Teorie spiskowe nie tracą na popularności...

Podobno sfingował własną śmierć. Podobno żyje na wyspie z innymi sławami, które tak jak on, upozorowały swoje odejście. Podobno też porwali go kosmici. Elvis Presley nie żyje od 40 lat – rocznica minęła w wtorek. Ale zdaniem wielu, wcale nie umarł. Jego legenda na pewno żyje i ma się świetnie. Trudno zliczyć wszystkie teorie, jakie pojawiły się przez cztery ostatnie dekady. Niektórzy sami nawet przyznawali się do tego, że są Elvisem.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 sierpnia 2017 schedule 15:33