24h online
Nie żyje Leonard Cohen źródło: Wikimedia Commons/Rama

Nie żyje Leonard Cohen

Muzyk i poeta zmarł w wieku 82 lat

„Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów" - poinformowała rodzina Leonarda Cohena w zamieszczonym na stronie muzyka komunikacie. Autor takich hitów jak „Suzanne” czy „In my secret life” zmarł w wieku 82 lat w Kalifornii.

W informacji zamieszczonej w portalu społecznościowym nie podano szczegółów śmierci barda. Jak podała rodzina muzyka i poety, uroczystości pogrzebowe odbędą się w późniejszym czasie w Los Angeles. Dokładnej daty nie podano.

Leonard Cohen urodził się w 1934 roku w Montrealu. Artysta miał polskie korzenie, z naszego kraju pochodził jego ojciec Nathan.

 

 

Źródło: www.youtube.com/watch?v=ttEMYvpoR-k

 

Informacja o śmierci artysty rozeszła się momentalnie w internecie. Fani ballad Cohena, takich jak „Hallelujah”, „I'm your man”, „Suzanne” czy „In my secret life”, żegnają idola umieszczając wpisy w mediach społecznościowych.

W październiku ukazała ostatnia płyta muzyka.

(Facebook/Leonard Cohen,rollingstone.com)

Leonard Cohen

świat

muzyka

śmierć

Redakcja 24 godziny
date_range 11 listopada 2016 schedule 15:15
To już 40 lat bez Elvisa Presleya
Teorie spiskowe nie tracą na popularności...

Podobno sfingował własną śmierć. Podobno żyje na wyspie z innymi sławami, które tak jak on, upozorowały swoje odejście. Podobno też porwali go kosmici. Elvis Presley nie żyje od 40 lat – rocznica minęła w wtorek. Ale zdaniem wielu, wcale nie umarł. Jego legenda na pewno żyje i ma się świetnie. Trudno zliczyć wszystkie teorie, jakie pojawiły się przez cztery ostatnie dekady. Niektórzy sami nawet przyznawali się do tego, że są Elvisem.

Redakcja 24 godziny
date_range 16 sierpnia 2017 schedule 15:33