24h online
Nie żyje Leonard Cohen źródło: Wikimedia Commons/Rama

Nie żyje Leonard Cohen

Muzyk i poeta zmarł w wieku 82 lat

„Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów" - poinformowała rodzina Leonarda Cohena w zamieszczonym na stronie muzyka komunikacie. Autor takich hitów jak „Suzanne” czy „In my secret life” zmarł w wieku 82 lat w Kalifornii.

W informacji zamieszczonej w portalu społecznościowym nie podano szczegółów śmierci barda. Jak podała rodzina muzyka i poety, uroczystości pogrzebowe odbędą się w późniejszym czasie w Los Angeles. Dokładnej daty nie podano.

Leonard Cohen urodził się w 1934 roku w Montrealu. Artysta miał polskie korzenie, z naszego kraju pochodził jego ojciec Nathan.

 

 

Źródło: www.youtube.com/watch?v=ttEMYvpoR-k

 

Informacja o śmierci artysty rozeszła się momentalnie w internecie. Fani ballad Cohena, takich jak „Hallelujah”, „I'm your man”, „Suzanne” czy „In my secret life”, żegnają idola umieszczając wpisy w mediach społecznościowych.

W październiku ukazała ostatnia płyta muzyka.

(Facebook/Leonard Cohen,rollingstone.com)

Leonard Cohen

świat

muzyka

śmierć

Redakcja 24 godziny
date_range 11 listopada 2016 schedule 15:15
Cichopek: Przebywanie w towarzystwie Witolda Pyrkosza było wielką przyjemnością
W „Tu i teraz” m. in. o współpracy ze zmarłym aktorem

– Dla mnie to był wyjątkowy człowiek. Trafiłam pod jego skrzydła, kiedy miałam 17 lat. Najbardziej zapamiętam jego serdeczność wobec mojej osoby - młodej dziewczyny, która nie była po szkole aktorskiej, która miała zerowe doświadczenie. Nigdy, naprawdę nigdy nie odczułam, że jestem gorsza, że nie jestem warta bycia w tym serialu – mówiła o zmarłym Witoldzie Pyrkoszu aktorka Katarzyna Cichopek. – Przebywanie w jego towarzystwie było wielką przyjemnością – dodała. Aktorka opowiedziała także o wyjątkowym programie, który już od 6 maja poprowadzi na antenie Nowa TV – „Nowa ja!”.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 kwietnia 2017 schedule 09:06