24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nie żyje Carrrie Fisher, Leia z „Gwiezdnych Wojen”

Aktorka miała 60 lat

Legendarna odtwórczyni księżniczki Lei w sadze „Gwiezdne Wojny” – aktorka Carrie Fisher – zmarła we wtorek rano w wyniku rozległego zawału serca, którego doznała 23 grudnia.

Informację podała agencja Reutaera, powołując się na agenta aktorki, który poinformował magazyn „People”.

Aktorka doznała ataku serca dzień przed Wigilią, podczas podróży samolotem z Londynu do Los Angeles. Z relacji wynika, że w pewnym momencie przestała oddychać.

Obecni na pokładzie samolotu lekarze i pasażerowi natychmiast ruszyli z pomocą. Podjęto reanimację, a po wylądowaniu gwiazda została przewieziona do szpitala w Los Angeles.

Jeszcze w poniedziałek stan Carrie Fisher oceniany był jako krytyczny, ale stabilny. Niestety we wtorek rano legendarna księżniczka Leia z „Gwiezdnych Wojen” zmarła w wyniku rozległego zawału serca.

(se.pl, Reuters)

aktorka

śmierć

gwiezdne wojny

księżniczka leia

carrie fisher

leia

kultura

Redakcja 24 godziny
date_range 27 grudnia 2016 schedule 21:32
„Klątwa” – szokujący artyzm czy tani performance?
Dyskusja polityków w „Prostym pytaniu”

– Dzisiejsza sztuka próbuje trafić do publiczności z ważnymi kwestiami przy użyciu nie tyle wysublimowanych środków artystycznych, ale szokując czy obrażając wręcz – mówił w programie „Proste pytanie” w Nowa TV poseł PO Jan Grabiec, odnosząc się do niedawnej premiery spektaklu „Klątwa”. – Ja nie jestem przeciwnikiem tego, żeby w polskich instytucjach kultury były rzeczy dyskutujące, nawet krytycznie, o Kościele, o polskości, o religii. Problem jednak jest w tym, że są tej dyskusji pewne granice wyznaczane przez prawo – odpowiadał Krzysztof Bosak (Młodzież Wszechpolska).

Redakcja 24 godziny
date_range 26 lutego 2017 schedule 09:50