24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Nie możemy doprowadzić do powstania dwóch Sejmów”

Kosiniak-Kamysz: zakończmy kryzys

Spotkanie wszystkich liderów ugrupowań zasiadających w Sejmie i ponowne głosowanie budżetu na 2017 rok to główne postulaty Porozumienia Antykryzysowego autorstwa PSL. Założenia planu przedstawił w czwartek w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Zwracamy się do marszałka Sejmu o zaproszenie siedmiu partii w pierwszych dniach stycznia, w której rozważymy propozycje Porozumienia Antykryzysowego – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Porozumienie zaproponowane przez Stronnictwo składa się z trzech głównych punktów.

Po pierwsze lider PSL proponuje zwołanie na początek stycznia spotkania liderów partii zasiadających w Sejmie i marszałka Sejmu.

Chce również, żeby najbliższe posiedzenie niższej izby parlamentu, które przypada 11 stycznia, odbyło się na sali plenarnej. Sejm podjąłby wtedy uchwałę o ponownym głosowaniu budżetu państwa na 2017 rok, a posłowie opozycji odstąpiliby od protestu.

Kosiniak-Kamysz postuluje także powrót do starych zasad poruszania się dziennikarzy po budynku przy Wiejskiej.

(„24 godziny”, psl.pl)

parlament

sejm

psl

kosiniak-kamysz

polskie stronnictwo ludowe

kryzys

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 29 grudnia 2016 schedule 20:34
Liroy chce odwołania ministra zdrowia
Za blokowanie ustawy o marihuanie

Tomasz Kalita walczył nie tylko z chorobą. W ostatnich miesiącach swojego życia starał się o legalizację medycznej marihuany. Projekt ustawy znajduje się w Sejmie od lutego 2016 r. Pracę utknęły jednak w miejscu, dlatego poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec zapowiedział wniosek o odwołanie ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Redakcja 24 godziny
date_range 17 stycznia 2017 schedule 17:29