24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Nie możemy doprowadzić do powstania dwóch Sejmów”

Kosiniak-Kamysz: zakończmy kryzys

Spotkanie wszystkich liderów ugrupowań zasiadających w Sejmie i ponowne głosowanie budżetu na 2017 rok to główne postulaty Porozumienia Antykryzysowego autorstwa PSL. Założenia planu przedstawił w czwartek w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Zwracamy się do marszałka Sejmu o zaproszenie siedmiu partii w pierwszych dniach stycznia, w której rozważymy propozycje Porozumienia Antykryzysowego – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Porozumienie zaproponowane przez Stronnictwo składa się z trzech głównych punktów.

Po pierwsze lider PSL proponuje zwołanie na początek stycznia spotkania liderów partii zasiadających w Sejmie i marszałka Sejmu.

Chce również, żeby najbliższe posiedzenie niższej izby parlamentu, które przypada 11 stycznia, odbyło się na sali plenarnej. Sejm podjąłby wtedy uchwałę o ponownym głosowaniu budżetu państwa na 2017 rok, a posłowie opozycji odstąpiliby od protestu.

Kosiniak-Kamysz postuluje także powrót do starych zasad poruszania się dziennikarzy po budynku przy Wiejskiej.

(„24 godziny”, psl.pl)

parlament

sejm

psl

kosiniak-kamysz

polskie stronnictwo ludowe

kryzys

polityka

Redakcja 24 godziny
date_range 29 grudnia 2016 schedule 20:34
Referendum szkolne. „Dopóki będzie rządziło PiS, nic z tym nie zrobimy”
Dorota Łoboda w programie „Teraz ja!”

– Chodzi o to, żeby wyrzucić nasze podpisy do kosza, wyrzucić 910 tys. podpisów obywatelek i obywateli pod wnioskiem o referendum szkolne – mówiła w Nowa TV Dorota Łoboda z ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”, komentując skierowanie wniosku obywatelskiego do komisji sejmowej. Jak dodała, rząd chce to zrobić „pod osłoną nocy, żeby nikt tego nie widział”.

Redakcja 24 godziny
date_range 26 czerwca 2017 schedule 09:58