24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Nie chcę, żeby ludzie wychodzili na czworaka ze szpitala i dziękowali”

Jurek Owsiak o 25. finale WOŚP

Za niecały miesiąc 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostatnio na sile przybrał pomysł zwolenników fundacji, żeby przeciwnicy idei Jurka Owsiaka nosili w portfelu deklarację „nie będę korzystać ze sprzętu WOŚP”. Co o pomyśle sądzi pomysłodawca orkiestry?

- To nie jest dobry pomysł. Nie wymagałem i nie wymagam od ludzi żadnych deklaracji. Nie chce, żeby ludzie wychodzili ze szpitala na czworaka i dziękowali – stwierdził Jurek Owsiak w programie „Tu i teraz”.

Gość Marka Czyża dodał, że prędzej czy później przeciwnicy zetkną się z orkiestrą i zmienią na jej temat zdanie. - Orkiestra osiągnęła ogromny sukces, ponieważ czy ktoś mnie lubi czy nie to na końcu działa system. Dziecko tego kogoś, kto mnie nie lubi w pewnym momencie będzie przebadany, bo zadziała system – precyzował Owsiak. Jak dodał, nie ma szpitala, w którym nie byłoby sprzętu zakupionego przez orkiestrę.

Przez 24 ostatnie lata orkiestra zebrała 720 mln złotych. 15 stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierało pieniądze na pediatrię i seniorów. Z pozyskanych pieniędzy zostanie zakupiony sprzęt w sumie dla 400 placówek.

(Tu i teraz)

jurek owsiak

medycyna

szpital

WOŚP

Tu i teraz

zdrowie

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 10:45
„Super Temat”: Byliśmy w prawdziwym piekle
Wstrząsająca historia żołnierzy z Afganistanu

Większość polskich żołnierzy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Afganistanu nie zdawała sobie sprawy, na co się decyduje. Strach, śmierć, całkowity brak zasad po stronie wroga. Podczas tej wojny życie straciło 44 polskich żołnierzy, a ponad 860 odniosło obrażenia. W programie „Super Temat” Jarosław Kulczycki rozmawiał z jednym z poszkodowanych żołnierzy, który dosłownie wyrwał się śmierci.

Redakcja 24 godziny
date_range 25 maja 2017 schedule 10:07