24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

„Nie chcę, żeby ludzie wychodzili na czworaka ze szpitala i dziękowali”

Jurek Owsiak o 25. finale WOŚP

Za niecały miesiąc 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostatnio na sile przybrał pomysł zwolenników fundacji, żeby przeciwnicy idei Jurka Owsiaka nosili w portfelu deklarację „nie będę korzystać ze sprzętu WOŚP”. Co o pomyśle sądzi pomysłodawca orkiestry?

- To nie jest dobry pomysł. Nie wymagałem i nie wymagam od ludzi żadnych deklaracji. Nie chce, żeby ludzie wychodzili ze szpitala na czworaka i dziękowali – stwierdził Jurek Owsiak w programie „Tu i teraz”.

Gość Marka Czyża dodał, że prędzej czy później przeciwnicy zetkną się z orkiestrą i zmienią na jej temat zdanie. - Orkiestra osiągnęła ogromny sukces, ponieważ czy ktoś mnie lubi czy nie to na końcu działa system. Dziecko tego kogoś, kto mnie nie lubi w pewnym momencie będzie przebadany, bo zadziała system – precyzował Owsiak. Jak dodał, nie ma szpitala, w którym nie byłoby sprzętu zakupionego przez orkiestrę.

Przez 24 ostatnie lata orkiestra zebrała 720 mln złotych. 15 stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierało pieniądze na pediatrię i seniorów. Z pozyskanych pieniędzy zostanie zakupiony sprzęt w sumie dla 400 placówek.

(Tu i teraz)

jurek owsiak

medycyna

szpital

WOŚP

Tu i teraz

zdrowie

Redakcja 24 godziny
date_range 23 grudnia 2016 schedule 10:45
„Zgłaszają się do nas nauczyciele, którzy tracą pracę”
1 września nie wszyscy wrócą do szkoły

– Jeżeli nauczyciel będzie chciał dopełnić swój podstawowy etat, który ma w innej szkole, będzie potrzebna zgoda dyrektora. Obawiam się, że o tę zgodę nie będzie łatwo – ocenił w Nowa TV Artur Sierawski, nauczyciel historii, inicjatywa „Nie dla chaosu w szkole”. Chaos rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy minister Anna Zalewska ogłosiła plan swojej reformy z którego tak naprawdę nic nie wynikało – dodał nauczyciel.

Redakcja 24 godziny
date_range 22 sierpnia 2017 schedule 09:03