24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nie chcą żyć w „wielkim, śmierdzącym kurniku”

Mieszkańcy prostują przeciwko budowie ferm drobiu

Jezioro, działki, gospodarstwa agroturystyczne. Spokojna i ekologiczna gmina Dobrcz, może zmienić się wkrótce nie do poznania. Pojawił się inwestor, który chce wybudować tu trzy kurze fermy, w których ma się zmieścić blisko milion kur. Okoliczni mieszkańcy protestują.

Mieszkańcy Kotomierza, Dobrcza i Trzeciewca są poważnie zaniepokojeni. Ci, którzy przeprowadzili się z miasta na wieś, liczyli na spokój i czyste powietrze. Wybudowali domy, bo chcieli żyć spokojnie i komfortowo. Teraz obawiają się przede wszystkim o swoje zdrowie. Nie chcą żyć w hałasie i zanieczyszczeniach, a te są nieodłącznym elementem inwestycji takich jak fermy drobiu.

Atmosfera jest napięta. W odpowiedzi na protesty mieszkańców urzędnicy gminy uspokajaj i zapewniają że nie pozwolą sfinalizować inwestycji. Ale zanim mieszkańcy nie zobaczą tego na piśmie, zapowiadają, że będą trzymać rękę na pulsie.

(„24 godziny”)

 

kura

protest

kurnik

ferma

Redakcja 24 godziny
date_range 30 listopada 2016 schedule 20:44
W Sejmie projekt zmian w SN. Prezydent Duda: nie podpiszę ustawy
Ważą się losy sądownictwa

W parlamencie trwa pierwsze czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało zmiany w projekcie, nominalnie poselskim. Zmiany polegają na tym, że o tym, którzy sędziowie zostaną w SN, a którzy zostaną przeniesieni, zdecyduje nie minister sprawiedliwości, a Krajowa Rada Sądownictwa wybrana według nowych zasad, a więc nie przez sędziów, a sejmową większość. Opozycja mówi o zamachu na państwo prawa.Tymczasem prezydent Andrzej Duda w specjalnym oświadczeniu oznajmił, że korzystając z przysługującej mu inicjatywy ustawodawczej złożył w Sejmie nowelizację ustawy o KRS.

Redakcja 24 godziny
date_range 18 lipca 2017 schedule 17:47