24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nie będzie niemieckiej pomocy przy Woodstocku

MSWiA chce kolejnej analizy bezpieczeństwa

MSWiA prosi straż pożarną o ponowne przeprowadzenie analizy dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa podczas Przystanku Woodstock – wynika z listu sekretarza stanu MSWiA Jakuba Skiby do przedstawiciela rządu RFN. Kilka dni temu strona niemiecka była zaskoczona rezygnacją ze współpracy z niemieckimi strażakami, którzy mieli pomagać przy zapewnianiu bezpieczeństwa na Przystanku Woodstock. MSWiA zleciło naszej straży pożarnej kolejną analizę bezpieczeństwa. Poproszono również, aby strona niemiecka skupiła się na pilnowaniu granic, aby do naszego kraju nie przedostali się żadni terroryści.

Niemieccy strażacy pomagali już w zapewnieniu bezpieczeństwa na polskim Przystanku Woodstock. W tym roku będzie jednak inaczej.

Wiceszef MSWiA poinformował, że kwestie związane z niezbędnymi warunkami bezpieczeństwa są jeszcze dyskutowane.

Czytaj także: Słynny wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka dla Łukasza

„Dotychczas formułowane opinie Państwowej Straży Pożarnej nie zakładały konieczności zwrócenia się o pomoc do strony niemieckiej ze względu na dysponowanie odpowiednim zapleczem ratowniczym i prewencyjnym” – napisał w liście.

Wiceminister wyraził zaniepokojenie, że sprawie, która pozostaje w gestii służb krajowych nadaje się wymiaru politycznego i międzynarodowego.

(wp.pl, tvn24.pl)

jurek owsiak

MSWiA

przystanek woodstock

woodstock

Redakcja 24 godziny
date_range 28 lipca 2017 schedule 20:55