24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nastolatek z Gliwic ofiarą gry Niebieski wieloryb

Trafił na oddział z ranami ciętymi

Pojawiła się kolejna ofiara niebezpiecznej internetowej gry Niebieski wieloryb. Do szpitala z głębokimi ranami ciętymi trafił 15-latek z Gliwic, na którego tablecie policja znalazła ślady gry.

Gliwicką policję o zdarzeniu poinformował kurator chłopca, który dowiedział się o jego samookaleczeniach. Po hospitalizacji nastolatek trafi najprawdopodobniej na obserwację psychiatryczną.

Policjanci ostrzegają, że samookaleczenia to tylko jeden z etapów rozgrywki żerującej na nastolatkach przesiadujących w sieci.

Czytaj także: „Niebieski wieloryb” jest już w Polsce

Żeby wejść na wyższy poziom rozgrywki, twórcy gry zlecają uczestnikom serię niebezpiecznych poleceń, które mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia ciała, a nawet śmierci.

Odnotowano już przypadki, w których ofiary manipulacji popełniły samobójstwo. Jak twierdzi rzecznik gliwickiej policji, przypadek 15-latka powinien być traktowany jako przestroga dla rodziców, których dzieci spędzają podejrzanie dużo czasu w sieci.

(„24 godziny”)

nastolatek

nastolatki

samobójstwo

gra

Niebieski wieloryb

Redakcja 24 godziny
date_range 21 marca 2017 schedule 21:18
10-latka skoczyła z 4. piętra, bo matka się nad nią pastwiła
Dziecko ma liczne obrażenia, walczy o życie

Na osiedlu Małe Ciche w Zamościu 5 sierpnia doszło do dramatycznych scen, które niemal zakończyły się tragedią. 10-letnia dziewczynka regularnie doświadczała przemocy ze strony swojej matki. W końcu nie wytrzymała i wyskoczyła z czwartego piętra. Jej mama była w tym czasie pijana. Kobieta usłyszała już zarzuty i decyzją sądu trafiła do aresztu.

Redakcja 24 godziny
date_range 10 sierpnia 2017 schedule 10:18