24h online

Cześć,

Jesteś poza Polską?

Przykro nam, ale ze względów prawnych ten materiał jest dostępny tylko na terenie Polski.

Nagroda za konfetti rozsypane dla ministra

1200 zł dla naczelnika wydziału prewencji

Autor inicjatywy, która polegała na przywitaniu wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego konfetti rozsypanym ze śmigłowca, otrzymał nagrodę. Na konto Naczelnika Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku Macieja Zakrzewskiego wpłynęło ponad 1200 zł.

„Nagroda została wypłacona w grudniu w kwocie 1224 zł. Przy jej przyznaniu uwzględniane były m.in. postawa zawodowa, wkład pracy, a także dyscyplina i absencja w służbie (...). Wzięto także pod uwagę wyróżnienie naczelnika, zdobyte w Turnieju Par Patrolowych »Patrol Roku«, a także 1. miejsce w klasyfikacji indywidualnej Kynologicznych Mistrzostw Policji” – informuje Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji.

Jego zdaniem naczelnik zapracował sobie na nagrodę całą pracą w drugim półroczu – a więc również słynną akcją sypania konfetti.

„Obchody powinny być wesołe”

Wyjątkowe przywitanie miało miejsce 11 listopada w Augustowie z okazji Święta Niepodległości. O bezprecedensowym wydarzeniu zrobiło się głośno, ponieważ okazało się, że konfetti wycinali w godzinach pracy policjanci, choć powinni w tym czasie patrolować ulice.

„Nie wiem, skąd takie zamieszanie, to było raptem cięcie 2-3 ryz papieru. Uważam, że obchody Święta Niepodległości powinny być wesołe. I w takim duchu jako policja je organizowaliśmy” – mówił niedawno „Super Expressowi” naczelnik Zakrzewski. Do śmiechu jednak nie było Komendzie Głównej Policji, która w grudniu wszczęła kontrolę. Jej wyniki mają być znane na początku stycznia.

(se.pl)

konfetti

policja

policjanci

Redakcja 24 godziny
date_range 28 grudnia 2016 schedule 20:05